luty
5
sobota
godzina:
10:00

Zimowa Akademia Artystyczna 2022

data zakończenia:
Suwalski Ośrodek Kultury

Zimowa przerwa od szkoły już niedługo. Zapewniamy, że z nami odpoczynek od szkoły nie będzie nudny. Suwalski Ośrodek Kultury w każdej z pracowni skrywa mnóstwo atrakcyjnych zajęć. Sprawdźcie, co nasi instruktorzy proponują na czas wolny od szkolnych obowiązków.

 

Od 24 stycznia w Suwalskim Ośrodku Kultury ruszają zajęcia w ramach ferii zimowych. Dla kreatywnych i ciekawych świata dzieci i młodzieży przygotowaliśmy moc atrakcji na czas wolny od szkolnych obowiązków. Na fanów gier wszelkiego rodzaju czekamy w Pracowni Dziedzictwa Kulturowego z historycznymi planszówkami (młynek, alquerque, hnefatafl, senet). Wraz z Magdaleną Zielińską będziecie też mogli własnoręcznie przygotować notes, idealny na powrót do szkoły. Prawdziwe cuda, m.in: ozdoby z papieru i drewna, maskotki i lalki, zabawki przytulanki, gniotki, decoupage, a nawet mydełka będzie można wykonać podczas warsztatów rękodzieła. Zajęcia w Pracowni Rękodzieła i Rzemiosła poprowadzą Lidia Żyniewicz oraz Halina Lutyńska.

 

Tych, którzy patrzą na świat kolorów zapraszamy na plastyczne zajęcia artystyczne do Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej przez Mieczysława Iwaszkę. Lekcje o sztuce poprowadzą również Halina Mackiewicz oraz Andrzej Zujewicz. W oparciu o prezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej Chłodna 20 prace Henriego de Toulouse-Lautreca odbędą się warsztaty grafiki i rysunku. Na rozśpiewanych czeka z Anna Szafranowska z Suwałki Gospel Choir.  Miłośnicy folkloru swe umiejętności będą mogli podszkolić podczas warsztatów śpiewu tradycyjnego. Na zajęcia wokalno - instrumentalne zaprasza natomiast Tomasz Kierejsza.

 

Teatromanom polecamy udział w warsztatach teatralnych z Grażyną Filipowicz-Karp i Teatrem LUSTRO. Młodsi będą mogli stworzyć lalki teatralne z Joanną Łupinowicz, a starszym polecamy spotkania z Mirosławą Krymską z Pracowni Przytulisko Wyobraźni oraz seans sensoryczny w pracowni Klaudii Kozakiewicz. Będziecie też mieli niepowtarzalną okazję na kilka dni przenieść się do świata magii. W tym celu spróbujemy skompletować ekwipunek magika z prawdziwego zdarzenia. Wspólnie wyczarujemy różdżki i eliksiry, a na koniec poznamy tajniki wróżbiarstwa.  Ponadto, zapraszamy młodych kinomanów na “Retro-bajki” czyli bajkowe seanse filmowe!

 

Zajęcia rozpoczynają się 24 stycznia i potrwają do 5 lutego 2022 roku. Na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje dotyczące Zimowej Akademii Artystycznej znajdują się na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Ferie2022

Kalendarium