Maratony Kresowe na Litwie. 5 medali suwalskich kolarzy

MARATONY KRESOWE NEMENČINĖ – LIETUVA- 2024

3 złote i 2 brązowe medale zdobyli kolarze MTB Suwałki podczas Maratonów Kresowych, które odbyły się w miniony weekend w Niemenczynie na Wileńszczyźnie.

220 zawodniczek i zawodników stanęło 2. czerwca na linii startu zawodów na Litwie. Trasy przygotowane przez Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego były bardzo atrakcyjne. Poprowadzone w całości przez tereny leśne po stromych brzegach rzeki Wilii. Miasteczko zawodów zlokalizowane było na terenie ośrodka biatlonowego. W Niemenczynie nie mogło zabraknąć reprezentacji Klubu Rowerowego MTB Suwałki. W rywalizacji z zawodniczkami i zawodnikami z Litwy wywalczyli 5 medali - 3 złote i 2 brązowe.

Dystans MINI – 6 km:

• Dębska Małgorzata – 1 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat.
  • Zoń Jakub – 1 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat

Dystans FIT – 19 km:

• Dębski Krzysztof  – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 40-99 lat.
  • Dębski Michał – 3 miejsce w kategorii Młodzik (dystans FIT)

Dystans PÓŁMARATON – 38 km:

• Wińcza Antoni – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat

Za dwa tygodnie Maratony Kresowe przenoszą się aż na Lubelszczyznę gdzie zaplanowano dwa wyścigi (Janów i Żmudź).

Źródło: MTB Suwałki