Uzdolniona młodzież w nauce i sporcie

W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się gala Ucznia Zdolnego.

 

Stypendia oraz nagrody w dziedzinie nauki i sportu trafiły w poniedziałek (18.09) do 87 uczniów suwalskich szkół. W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się gala Ucznia Zdolnego.

 

Władze miasta, uczniowie i nauczyciele spotkali się w poniedziałek w Suwalskim Ośrodku Kultury, aby wziąć udział w uroczystej gali, podczas której uhonorowano uczniów, z największymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi, ale również złożono gratulacje rodzicom tych młodych osób i ich nauczycielom. Suma stypendiów i nagród przyznanych młodym ludziom w ramach miejskiego programu Zdolny Suwalczanin w dziedzinie nauki i sportu wyniosła 111 tysięcy złotych. Łącznie wyróżnionych zostało 87 uczniów z Suwałk. Wysokość nagród wyniosła po 500 złotych dla uczniów szkół podstawowych i po tysiąc złotych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Natomiast wysokość stypendiów w szkole podstawowej to 1,5 tys. zł, a w szkole ponadpodstawowej trzy tysiące złotych. 

- Ta gala ma przede wszystkim na celu promowanie naszej bardzo utalentowanej i zdolnej młodzieży, która odnosi sukcesy i w nauce, ale również i w sporcie. To są nasze gwiazdy, które tutaj w Suwałkach lśnią. Ich osiągnięcia powinny być i są zauważane przez suwalski samorząd. Czy to osiągnięcia w nauce poprzez wspaniałe wyniki w egzaminach, konkursach przedmiotowych, w olimpiadach wiedzy, tych osiągnięć naprawdę jest sporo. Wymagania, żeby otrzymać nagrodę lub stypendium wcale nie są takie łatwe do spełnienia. Również osiągnięć w sporcie mamy bardzo dużo. Charakteryzujemy się tym, że suwalski sport ma się dobrze, również sport dzieci i młodzieży. Pokażemy dziś młodzieży, która inaczej spędza swój wolny czas, że warto mieć zainteresowania, pasje - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

W trakcie gali podsumowano też Miejską Rywalizację Sportową w ramach której do suwalskich szkół popłynęło ponad 240 tys. zł. Uczniowie szkół 10 razy wygrywali zawody wojewódzkie oraz zdobyli srebrny medal w Finale Krajowym Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt. Dodatkowo uczniowie zdobyli 4 medale podczas XXIX Finału Czwartków Lekkoatletycznych, który tradycyjnie odbył się w Łodzi. Dzięki udziale uczniów w wojewódzkiej i krajowej szkolnej rywalizacji sportowej Miasto Suwałki zajęło 3 miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego 2022/2023.

 

Dodatkowo nagrodzonych przez prezydenta miasta zostało 9 uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki egzaminu maturalnego i zawodowego. Otrzymali oni nagrody w wysokości tysiąca złotych. 

 

Dodaj komentarz