Szkoła w Przebrodzie ma nowy autobus

Uroczyste przekazanie kluczy do nowego autobusu szkolnego

 

Uroczyste przekazanie kluczy do nowego autobusu szkolnego odbyło się w środę (26.10) na terenie Szkoły Podstawowej w Przebrodzie.

 

Dziś Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki przekazał na ręce Pawła Mackiewicza, dyrektora Szkoły Podstawowej w Przebrodzie klucze do nowego autobusu szkolnego, który zastąpi wysłużony, 21-letni autobus. Nowy pojazd kosztował niemal 700 tysięcy złotych i w całości został sfinansowany ze środków samorządu Województwa Podlaskiego. Klimatyzowana maszyna liczy 31 miejsc i jest dostosowana do przewozu osób niepełnosprawnych. W tym celu wyposażono ją w windę. Autobus będzie służył do przewozu uczniów z gminnych szkół, głównie Szkoły Podstawowej w Przebrodzie, co wynika z warunków terenowych gminy. Przyda się też podczas uczniowskich wyjazdów na konkursy, zawody sportowe, czy zajęcia na basenie.

 

W uroczystości uczestniczyli między innymi radni wojewódzcy - Paweł Wnukowski i Bogdan Dyjuk, radni powiatowi i gminni, przedstawiciele służb mundurowych oraz społeczność szkolna.

 

Dodaj komentarz