Suwalska odsłona Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”

 

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza” odbył się w poniedziałek (15.05) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

 

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych ma pozwolić uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

 

Do wydarzenia jak zawsze przyłączyła się Państwowa Uczelnia Zawodowa, która przygotowała masę atrakcji skierowaną głównie do przedszkolaków, uczniów i młodzieży. Na zebranych czekały różnorodne stacje wypełnione nauką i zabawą. Zobaczyć można było m.in. pokaz i kurs pierwszej pomocy, warsztaty charakteryzacji i zabiegów kosmetycznych, drukowanie i skanowanie 3D, a nawet centrum kryminalistyczne – pokaz sprzętu i śladów z miejsca przestępstwa. Nie zabrakło także pokazów i eksperymentów chemicznych, fizycznych i termowizyjnych, przygotowanych przez studentów i wykładowców Wydziału Politechnicznego, czy animacji i kreatywnych zabaw naukowych dla najmłodszych, przygotowane przez studentów pedagogiki.

 

Dodaj komentarz