Zbliża się V Forum Biznesowe Pogranicza

Forum Biznesowe Pogranicza w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach

Po rocznej przerwie powraca Forum Biznesowe Pogranicza – najważniejsza gospodarcza impreza Polski północno-wschodniej. Park Naukowo Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach oraz Miasto Suwałki organizują piątą edycję Forum pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania” już 21-22 października 2021 r. W tych dniach sale konferencyjne Parku znów zapełnią się przedsiębiorcami, przedstawicielami władz publicznych, organizacji i instytucji otoczenia biznesu.

 

Program Forum składa się z 4 bloków tematycznych:

  • Transformacja energetyczna
  • Zmiany demograficzne
  • Firmy pogranicza na rynku globalnym
  • CYFROWA GOSPODARKA

 

Forum pozwoli wymienić się świeżymi refleksjami na te tematy w gronie odpowiedzialnych za gospodarkę gremiów: decydentów, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców, pracowników firm oraz mediów. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy negocjowany Krajowy Plan Odbudowy zakłada uruchomienie w całej Polsce nowych inwestycji dofinansowanych z budżetu Unii Europejskiej kwotą 24 mld euro. Zróżnicowane tematy Forum mają w tym roku jedną wspólną cechę – są pilne i wymagają międzysektorowego podejścia.

 

Organizacja ww. przedsięwzięcia w Suwałkach jest promocją firm z całego regionu pogranicza z możliwością prezentacji i promocji ich oferty eksportowej, a także nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych z partnerami zagranicznymi. Z uwagi na pandemię i związane z nią ograniczenia ruchu granicznego nie wiemy czy wzorem lat ubiegłych będziemy gościli liczne delegacje przedsiębiorców z Litwy, Łotwy i Białorusi, ale mamy nadzieję, że stworzone przez nas jak najlepsze warunki organizacji wydarzenia oraz zagadnienia poruszane podczas Forum przyciągną również w tym roku liczne grono zainteresowanych.

 

Rejestracja oraz szczegółowe informacje na stronie: http://forumpogranicza.pl/

Relacja LIVE https://vimeo.com/event/1390270

Dodaj komentarz