Stypendium dla Marii Andrejczyk

stypendium olimpijskie III stopnia od prezydenta dla Marii Andrejczyk

Maria Magdalena Andrejczyk otrzymała w środę (02.06) z rąk Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk stypendium olimpijskie III stopnia.


Prezydent Suwałk spotkał się dziś z Marią Andrejczyk oraz jej trenerem Karolem Sikorskim by pogratulować sukcesu, który zawodniczka osiągnęła podczas Pucharu Europy Miotaczy w Splicie. Majka rzutem na odległość 71,4m ustanowiła nowy rekord Polski w rzucie oszczepem oraz zapewniła sobie kwalifikację olimpijską. Jest to trzeci najdłuższy rzut na świecie wśród kobiet.

 

- To ogromne osiągnięcie i potwierdzenie Pani doskonałej formy. Liczę, że utrzyma się ona do olimpiady w Tokio. Mam nadzieję, że poprawi tam Pani swój wyczyn, a ja będę mógł powitać Panią na lotnisku gratulując olimpijskiego medalu. Dlatego też chcemy dalej wspierać rozwój Pani kariery sportowej – powiedział w trakcie spotkania włodarz, wręczając Marii stypendium olimpijskie III stopnia.

 

Ponadto Prezydent Suwałk wręczył trenerowi Marii Karolowi Sikorskiemu nagrodę specjalną za osiągnięcia sportowe szkolonej zawodniczki. - Zawsze pamiętam o Suwałkach i cieszę się, że Suwałki pamiętają o mnie. Zdrowie i forma dopisuje zatem liczę, że plan na igrzyska olimpijskie zostanie zrealizowany - powiedziała Maria Andrejczyk, reprezentantka klubu LUKS Hańcza Suwałki.

Dodaj komentarz