Prezydent spotka się z mieszkańcami ul. Franciszkańskiej

Spotkanie dla mieszkańców ulicy Franciszkańskiej jest otwarte

W najbliższą środę (06.07) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się spotkanie na które Prezydent Suwałk zaprasza wszystkich mieszkańców ulicy Franciszkańskiej.

 

Będzie to możliwość do rozmowy na temat zaplanowanej w tym roku przebudowy ulicy ale również innych spraw, które w ostatnim czasie poruszyli Suwalczanie mieszkający w tej części Miasta.

- Ulica Franciszkańska, a także okolice: ulice Szpitalna i Daszyńskiego to ten rejon Miasta, który w ostatnich latach bardzo intensywnie się zmienia. Z uwagi, że przy ul. Franciszkańskiej powstało dużo nowych zabudowań, a także jest realizowany miejski projekt mieszkań na wynajem podjęliśmy decyzję o rozbudowie tej ulicy by była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa – informuje Czesław Renkiewicz.

Planowana w tym roku inwestycja jak zawsze koliduje z otoczeniem. W tym wypadku istnieje groźba wycięcia klonu, który rośnie przy chodniku. W zaprojektowanej drodze drzewo koliduje z przebiegiem chodnika. W tej sprawie Suwalczanie złożyli w Urzędzie Miejskim petycję, w której zwracają uwagę by pozostawić drzewo.

- Dostrzegamy ten fakt. Chcę zapewnić, że zrobimy wszystko by spróbować uratować te drzewo – podkreśla prezydent.

Spotkanie dla mieszkańców ulicy Franciszkańskiej jest otwarte.

- Porozmawiamy o zagospodarowaniu przestrzennym, budowie ulicy oraz innych sprawach, które będą chcieli poruszyć mieszkańcy tej części Suwałk. Serdecznie zapraszam – podsumowuje Renkiewicz.

2 Komentarzy

Więcej parkingów wzdłuż remontowanej ulicy i tyle, dodatkowo zasadzić drzewa i nic więcej nie trzeba bo tu wszyskto jest 

Na ul. Franciszkańskiej nie ma jeszcze boiska z prawdziwego zdarzenia. 

Dodaj komentarz