Planują sobotni protest w Suwałkach

orlen

 

W sobotę (11.06) zapowiadają się protesty na Orlenie. Kierowcy planują blokady na stacjach w całej Polsce.

 

Niedawno kierowcy zablokowali jedną z stacji benzynowych Bielsku Białej, pod pozorem  awarii samochodów. Był to wyraz sprzeciwu dla wysokich cen paliw.

 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i chęć dołączenia do protestu zgłosiły kolejne osoby w całym kraju. Szczegóły kolejnych blokad ustalają między sobą na Facebooku.

 

W Suwałkach zaplanowano akcję na 11 czerwca w godz. 18:00 - 20:00 na stacji paliw Orlen przy ul. Wojska Polskiego. Akcja ma polegać na tankowaniu auta za symboliczną złotówkę.

 

-Jest taki pomysł żeby w Orlenie na Wojska Polskiego (obok ronda) w Suwałkach zebrać się i niech każdy skromnie zatankuję auto za symboliczną złotówkę. Dużo miast mobilizuje się i my Suwalczanie również powinniśmy tak zrobić - napisał jeden z użytkowników Facebooka

 

Akcja ma mieć charakter ogólnokrajowy. Na Facebooku stworzone zostało już wydarzenie pod hasłem "Blokujemy Orlen". Powstała także strona o takim samym adresie. Główny protest ma odbyć się 11 czerwca między godziną 16.00 a 18.00 w kilkudziesięciu miastach na terenie kraju.

 

16 Komentarzy

A kto (jaka firma) ustala ceny paliwa na Litwie? Jest coś takiego jak Orlen Lietuva i polska rafineria w Możejkach antykodowcu.

Dlaczego ORLEN?Czy na innych stacjach jest tanio ?W tym czasie ludzie zatankują na stacjach gdzie paliwo jest również drogie.Pomysł bez sensu.Jak bojkotować to wszystkie stacje paliwowe.Poza tym jezeli nie podobają się ceny w ORLENIE tankować gdzie indziej albo ograniczyć jazdę autem.Zresztą  niedługo wszyscy przestaniemy jeździć dzięki chorym  pomysłom Timmermansa i uni europejskiej.To im należy ,, podziękować " za dzisiejsza sytuację  : rozpasanie putina,wojna, zielony ład, gazociąg, ropociąg i inne bzdety uni,(Niemiec i Francji).

Polak

12/06/2022

Dodane przez rysiek w odpowiedzi na

A co ? Polskie ci śmierdzi,to kupuj w bp,shelllu albo w innym zagranicznym koncernie.Wspieraj Niemców , Francuzów , Holendrów i Belgów a oni na końcu podziękują ci kopniakiem w zad.

Czy Polak wie że każdy stacja w Polska mieć benzyna i ropa z rafineria Płock (Orlen) albo Gdańsk (Lotos) a BP, Shell itp. to tylko nazwa stacji gdzie paliwo z polska koncerny sprzedawać. Ty mondry myśleć, że jak BP to paliwo z united Kingdom, Shell to Nederland, a Circle to benzyna from Norway, ha ha ha,ha, ha ha ha...Polak z pusta głowa.Kamerun pozdrawiać mondry Polak ha ha ha

I tak sobie pobudowali te stacje i oddali we władanie Polsce . Umieścili swoje nazwy i róbta co chceta z tym biznesem?Toż kasiora płynie do nich.Tylko kompletny ignorant może sugerować że ktoś z Norwegii cysterką dostarcza paliwo do swojej stacji.To samo jest z supermarketami.Ps.Jak nie potrafisz dyskutować bez obrażania to zamilcz.Ten wpis źle o tobie świadczy mówiąc delikatnie.

 

 

 

 

 

 

...u nas banany dużo na 200 lat i my się podzielić, a ja słyszeć że u was w Polska wungiel na talony już po 3 tona dawać na jesień i mówić oni co by chrust zbierać, dobry rząd w Polska, ha ha ha ha, pozdrawiać i ciepła zima życzyć jak u nas w Kamerun 

Gość

11/06/2022

I co z tych debilnych protestów ma wyniknąć. VAT i akcyza na paliwa obniżona do minimum. To z czego mają jeszcze zejść? Na zerową marże? Paliwo drogie wszędzie, trzeba ten trudny czas przeczekać. Łatwo nie będzie ale nie w takich czasach się żyło i dawaliśmy radę. A te protesty to tylko bicie politycznej piany. Tusk kiedyś powiedział że teraz paliwo może być po 8 zł, no to mamy.

Ciekawski Lewak

12/06/2022

Dodane przez Gość w odpowiedzi na

Doceniam Twój doktorski wykład, ale  tak uwagę, że VAT na paliwo to obecnie 8%, akcyza to 1413 PLN na 1000 litrów benzyny i 1104 PLN na 1000 litrów oleju napędowego, ALE problem tkwi gdzieś indziej, wytłumacz mi doktorku dlaczego marża ORLENU o której wspomniałeś w lutym 2022 r wynosiła: 2 dolary i 70 centów za baryłkę (około 159 litrów), w kwietniu ponad 20 dolarów za baryłkę, a w maju ta sama marża to już 24 dolary i 30 centów za baryłkę !!! i TUTAJ jest problem dlaczego myślący racjonalnie ludzie są tym obsrajtkowym złodziejstwem wkur...ieni, rozumiesz?

rysiek

11/06/2022

popieram akcje blokowania, ale....orlen główny sponsor ::: "rajd polski" tam jechac blokować to dopiero akcja by się odbiła echem wielkim:)

Danuta

11/06/2022

skoro u nas tak drogo, to  dlaczego przyjeżdżają tankować niemcy, czesi .... jesteście zwykłymi zadymiarzami , z waszych zachowań cieszy się putin i niemcy 

Dodaj komentarz