Konferencja kandydatów PIS do samorządu

Konferencja kandydatów PIS do samorządu

 

W niedzielę (24.03) w suwalskim hotelu "Loft" odbyło się spotkanie mediów i mieszkańców z kandydatami PIS do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 

Do oddawania głosów nadchodzących wyborach na kandydatów PIS do sejmiku Województwa Podlaskiego namawiał poseł Adama Andruszkiewicz.

 

Kandydaci Piotr Wasilewski, Leszek Dec i Leszek Lewoc opowiedzieli o sobie i swoich planach wyborczych. Poruszony został między innymi temat 14. Pułku Przeciwpancernego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach.

 

- W 2010 roku suwalski pułk był trzecim największym pracodawcą w naszym Mieście. Został niestety zlikwidowany, mimo bardzo ważnego pod względem strategicznym położenia. Kiedy dzisiaj myślimy o tej decyzji, to łapiemy się za głowę jak mogło do tego dojść. Dzisiaj niestety rządzą te same osoby, które podjęły tamtą szkodliwą dla północnej części Województwa Podlaskiego decyzję. Nie możemy dopuścić do tego, aby się powtórzyła, dlatego bardzo dziękuję Posłowi Adamowi Andruszkiewiczowi, że pilnuje tego tematu i żąda odpowiedzi od władzy. Brak odpowiedzi po 100 dniach to bardzo zły sygnał. Czekamy na odpowiedź na interpelację w tej sprawie - zaznaczył Piotr Wasilewski.

 

Suwalski pułk został rozwiązany 21 grudnia 2010 roku. W jego miejsce powstał dużo mniejszy dywizjon artylerii przeciwpancernej. Żołnierze i kadra oficerska zasilili wtedy podobną jednostkę w Węgorzewie i trafili do formacji artyleryjskich w całym kraju. Kilkudziesięciu pracowników cywilnych pułku straciło pracę.

 

Piotr Wasilewski zwrócił również uwagę na inne ważne tematy dla Suwałk i Suwalszczyzny - Musimy jak najszybciej doprowadzić do wzmocnienia suwalskiego oddziału PKS poprzez odtworzenie samodzielnej spółki właśnie w Suwałkach, o co zabiegamy w petycji. Po drugie, w Sejmiku Województwa Podlaskiego musimy twardo sprzeciwiać się podejmowanym przez rząd decyzjom, które szkodzą interesom naszego Regionu. To m.in. zatrzymanie rządowego programu inwestycyjnego, dzięki któremu w Suwałkach zmodernizowano m.in. szkoły podstawowe nr 2, 4, 5, 7 i basen przy SP nr 10 czy też wyremontowano kilkadziesiąt kilometrów suwalskich ulic. To również usuwanie z podstawy programowej suwalczanki Marii Konopnickiej. Bardzo proszę o Państwa poparcie, abym mógł z pełną mocą walczyć o suwalskie sprawy w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 

 

4 Komentarzy

alonzo mordziaty

26/03/2024

te twarze - inteligentne, pełne zapału do służby społecznej. Nadzieja narodu.

Dodaj komentarz