Konfederacja pyta o schrony w Suwałkach

Konfederacja pyta o schrony w Suwałkach


Wniosek o informację publiczną do prezydenta Suwałk o liczbę schronów, ich lokalizację i ilu mieszkańców pomieszczą.

 

We wtorek (26.03) przed suwalskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa „Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców”. Ubiegający się o funkcje samorządowe Robert Osyda, Adrian Stankiewicz i Bartosz Grzędziński wyrazili swoje obawy dotyczące przygotowania schronów na ewentualny kryzys.

 

Kandydat do Sejmiku Województwa, Adrian Stankiewicz mówił o bezpieczeństwie regionu w kontekście "Przesmyku Suwalskiego" a Bartosz Grzędziński - kandydujący do Rady Miasta podkreślił natomiast pilną potrzebę uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące stanu schronów oraz przeszkolenia mieszkańców w kwestii postępowania w przypadku zagrożenia.

Ich zdaniem schrony na terenie miasta nie zapewnią schronienia nawet dla jednej dziesiątej mieszkańców. Nieznany jest również stan techniczny obiektów a suwalczanie nie są poinformowani o możliwościach ukrycia się przed zagrożeniami. 

 

Kandydat na prezydenta miasta, Robert Osyda poinformował że będzie domagał się odpowiedzi na postawione pytania i równocześnie zwrócił się z apelem o szkolenia dla mieszkańców z zakresu gotowości na zagrożenia. 

Na zakończenie zaproponował pozostałym kandydatom na prezydenta Suwałk zorganizowanie przedwyborczej debaty.

 

7 Komentarzy

Suwalczanin

27/03/2024

Kategorie obiektów:

  •  MDS - Definicja tych obiektów została określona przez PSP jako „miejsca doraźnego schronienia (MDS)”, które pełnią rolę osłony przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak wichury, orkany, trąby powietrzne, a także odrywającymi się elementami konstrukcji obiektów budowlanych i połamanymi drzewami. 
  •  (U) ukrycie - jest budowlą ochronną niehermetyczną, wyposażoną w najprostsze instalacje zapewniające ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi z określonych stron.
  •  (S) schron - jest budowlą ochronną o obudowie konstrukcyjnie zamkniętej, hermetycznej, zapewniającej ochronę osób, urządzeń, zapasów materiałowych lub innych dóbr materialnych przed założonymi czynnikami rażenia oddziałującymi ze wszystkich stron. 

Przeznaczenie:

  • M - obiekt przeznaczony dla mieszkańców
  • Z - obiekt przeznaczony dla załóg zakładów pracy

Link do strony gdzie można wszystko sprawdzić. Wystarczy poszukać ;-)

https://strazpozarna.maps.arcgis.com/apps/instant/nearby/index.html?app…

Wyborca

28/03/2024

Adrian to pajac. Tylko szkodzi osydzie. Pójdziecie na dno. Prości ludzie bez logicznego myślenia. Skoda konfy w Suwałkach. 

Schrony ? Czesław groszem nie pachnie, nie ma za co oświetlać Suwałk. Nocą strach chodzić ale oczywiście Ratusz błyszczy całą dobę !

Jak przyszły Prezydent widzi rozwój siatki połączeń kolejowych dalekobieżnych oraz międzywojewódzkich ? Czy w końcu ktoś " wyżej " zainteresuje się dlaczego nasze województwo nie jest połączone z województwem warmińsko - mazurskim pod względem przewozów pasażerskich kolejowych? 

Suwalczanin

01/04/2024

Jak kogoś rajcuje krajobraz pełen schronów, to niech się do Albanii przeprowadzi. Tam będzie spełniony.

Dodaj komentarz