Modernizacja ścieżki „Opowieści Turtula” w SPK

Ponad milion złotych będzie kosztowała modernizacja ścieżki edukacyjnej

 

Ponad milion złotych będzie kosztowała modernizacja ścieżki edukacyjnej w Suwalskim Parku Krajobrazowym „Opowieści Turtula”.

 

Radni województwa podlaskiego podjęli decyzję w sprawie modernizacji i uzupełnieniu popularnego szlaku edukacyjnego Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ścieżka wiedzie wokół siedziby Parku w Turtulu. Opowiada o bogactwie świata przyrodniczego, do którego odkrywania zaprasza młynarz Turtul. Jest ciekawą propozycją dla rodzin z dziećmi, którzy jako poszukiwacze przygód mogą podążać za tropami zwierząt do owoców gigantów, skrytek informacyjnych, czy labiryntu ze zwierzętami. Zdobywanie wiedzy połączone jest ze sprawnością ruchową – liny, równoważnie, skocznia, szczudła do wspinaczki. Dodatkowymi elementami wzbogacającymi ścieżkę jest ogród ziołowy i ścieżka czuciowa, które pozwalają na poznawanie przyrody za pomocą wszystkich zmysłów. 

 

Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli funduszy unijnych będących w dyspozycji samorządu województwa.  

Dodaj komentarz