Dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców

Podlaski Pakiet Gospodarczy, wsparcie mikro i małych przedsiębiorstw

Jednorazową, bezzwrotną dotację mogą otrzymać mikro i małe przedsiębiorstwa z województwa podlaskiego, których sytuacja pogorszyła się w związku z COVID-19. Wnioski można będzie składać tylko przez dwa dni.

 

To trzecia część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył zarząd województwa, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory w ramach PPG, przedsiębiorcy uzyskali aż 186 mln zł (dopłaty do wynagrodzeń, preferencyjne pożyczki, dotacje na kapitał obrotowy, bon antywirusowy). Z tych różnych form pomocy skorzystało 9,5 tysiąca firm. Już wkrótce przedsiębiorcy znów będą mogli uzyskać wsparcie na sfinansowanie kapitału obrotowego. Pierwszy taki konkurs został przeprowadzony w 2020 roku. Cieszył się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców.

 

Nabór, który zostanie przeprowadzony w lutym, skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. Mogą uzyskać jednorazową, bezzwrotną dotację, jeśli sytuacja firmy pogorszyła się w związku z COVID-19. Warunkiem uzyskania pomocy jest spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 40 proc. W konkursie nie mogą brać udziału ci przedsiębiorcy, którzy już otrzymali dotacje na kapitał obrotowy lub bon antywirusowy w 2020 roku.

 

- Obiecaliśmy kolejną pomoc podlaskim przedsiębiorcom i dotrzymujemy słowa. Już od 15 lutego, w ramach kolejnej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, w nieco zmienionej formule, można składać wnioski o dotacje na sfinansowanie bieżącej działalności firmy. Do podziału mamy 25 mln zł – mówi marszałek Artur Kosicki.

 

Wsparcie udzielane będzie maksymalnie na trzy miesiące i wyliczane według stawek, zależnych od liczby pracowników. Wnioski można składać od 15 lutego 2021 roku, od godziny 8.00 do 16 lutego 2021 roku, do godziny 15.00. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, lecz wysokość spadku obrotów. Konkurs prowadzony będzie poprzez generator wniosków, dostępny na stronie rpo.wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz