20 imigrantów ukrytych w tirze z Litwy

Obcokrajowcy próbowali nielegalnie dostać się do Polski

 

20 imigrantów ujawnili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w okolicy Budziska przy granicy polsko-litewskiej. Obcokrajowcy próbowali nielegalnie dostać się do Polski, ukryci w specjalnej skrytce zamontowanej w ciężarówce.


    
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska, w pobliżu granicy polsko-litewskiej zatrzymali ciężarówkę, której kierowcą był obywatel Łotwy. Mężczyzna twierdził, że jedzie „na pusto", niemniej uwagę mundurowych zwróciła jego nerwowość. Funkcjonariusze podjęli decyzję o skierowaniu auta do szczegółowej kontroli skanerem RTG.

 

Kierowca nie dostosował się jednak do poleceń funkcjonariuszy, umyślnie ominął budynek RTG i próbował uciec z placu, na którym odbywała się kontrola. Został jednak zawrócony i skierowany do budynku, w którym dokonywane jest sprawdzenie przy pomocy skanera RTG. Pytany, czy w ciężarówce znajdują się jakieś osoby, zaprzeczył, niemniej po chwili, przed rozpoczęciem procesu skanowania, przyznał że przewozi ukrytych cudzoziemców.

 

Podczas szczegółowego przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli skrytkę, która znajdowała się w przedniej ścianie, w miejscu gdzie fabrycznie montowany jest agregat chłodni. W zamaskowanym „pomieszczeniu" było ukrytych 20 cudzoziemców, których przekazano Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak. Funkcjonariusze SG przejęli także ciężarówkę, którą przemycano obcokrajowców. Kierowca za próbę przemytu osób został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

 

Źródło: KAS

1 Komentarzy

Deedee

30/08/2023

Granicę z Litwą. Jak przez tydzień nie zrobia zakupów w Lidlu to w koncu uszczelnia granice i jeszcze przywrócą polskie tablice na zabytkach we Wilnie (czy na Wilnie? ) 

Dodaj komentarz