2 stycznia dniem wolnym od pracy dla służby cywilnej

Wolny wtorek związany jest ze Świętem Trzech Króli przypadającym w sobotę

 

Urzędy skarbowe, urzędy celno-skarbowe, izby administracji skarbowej oraz Krajowa Informacja Skarbowa będą 2. stycznia 2024 roku nieczynne. Wolny wtorek związany jest ze Świętem Trzech Króli przypadającym w sobotę.

 

Zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów 2 stycznia 2024 r. został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla członków korpusu służby cywilnej. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku przypomina, że wiele spraw podatkowych można załatwić przez całą dobę w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) dostępnym na stronie podatki.gov.pl. Do e-US logujemy się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Za pomocą e-US można m.in.: przekazać pismo do urzędu skarbowego, uzyskać zaświadczenia o dochodach i o niezaleganiu lub stanie zaległości w podatkach, przejrzeć historię złożonych deklaracji podatkowych, skorzystać z płatności online.

 

Natomiast sprawy z zakresu m.in. prawa celnego, w tym importu, eksportu i tranzytu towarów, czy zwrotu VAT podróżnym (TAX FREE) można załatwiać korzystając z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) na stronie puesc.gov.pl

Dodaj komentarz