Maciej Makuszewski grającym dyrektorem sportowym Wigier

Po 13 latach przerwy do suwalskich Wigier wrócił Maciej Makuszewski

 

Po 13 latach przerwy do suwalskich Wigier wrócił Maciej Makuszewski. Były reprezentant Polski będzie pełnił w klubie podwójną rolę - zawodnika i dyrektora sportowego.

 

W piątek (01.09) w siedzibie suwalskich Wigier przy ulicy Zarzecze odbyła się konferencja prasowa prezentująca nowego-starego zawodnika biało-niebieskich, 34-letniego Macieja Makuszewskiego, który pomoże drużynie w awansie do III Ligi zarówno na boisku jak i poza nim. Pomocnik swoją przyszłośc wiążę bowiem ze stanowiskiem dyrektora sportowego i to właśnie w klubie z Suwałk będzie nabierał doświadczenia na tym stanowisku.

 

Po odejściu z Wigier w 2010 roku pomocnik grał między innymi w Jagiellonii Białystok, Tereku Grozny, Lechii Gdańsk, Lechu Poznań, a także zaliczył pięć występów w Reprezentacji Polski. Ostatnio reprezentował barwy pierwszoligowej Odry Opole.

- Nie ma co ukrywać, że lata spędzone w Suwałkach to jedne z najlepszych lat w mojej karierze. opuszczałem ten zespół w młodym wieku w tak znakomitej formie, w jakiej mam nadzieję teraz do niego wracam. Rozmawiałem tez o grze z innymi klubami w regionie, ale po telefonie od Łukasza (Łukasza Jutkiewicza, prezesa suwalskich Wigier - dop. red.) nie miałem już wątpliwości. Mam nadzieję, że forma będzie dopisywała i będę mógł pomóc drużynie na boisku, żebyśmy mieli jak najlepsze wyniki. Pełniąc dwie role na początku doba na pewno będzie za krótka, ale mam nadzieję, że tak to sobie poukładamy, żeby był czas i na trening i na pracę w klubie - zapewniał Makuszewski.

Łukasz Jutkiewicz, prezes suwalskich Wigier liczy, że Maciej Makuszewski pomoże przy pozyskiwaniu nowych zawodników, a także w relacjach ze sponsorami oraz kibicami.  

- Zatrudnienie Maćka to w pewnym sensie inwestycja, ponieważ największą wartością są ludzie i to w nich trzeba inwestować. Uważam, że doświadczenie i kontakty Maćka będą miały ważny aspekt w przyszłości, czy to w kontaktach z potencjalnymi wzmocnieniami drużyny, czy w szeroko rozumianej sferze biznesowo-marketingowej. Każdy kibic w Polsce jeszcze na tą chwilę Maćka Makuszewskiego zna więc uważam, że w każdym aspekcie klub Wigry Suwałki tylko zyskuje na jego przyjściu. Myślę, że Maciek będzie również wraz ze mną zaangażowany w pozyskiwanie nowych sponsorów. Zamierzamy też zwiększyć działania wychodzące naprzeciw kibicom. Chcemy z nimi się identyfikować i robić jak najwięcej akcji, aby ludzie znów liczniej zaczęli przychodzić na stadion.

Wigry Suwałki po czterech rozegranych spotkaniach mają na koncie 12 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli IV Ligi grupy Podlaskiej. Zespoły wyprzedzające suwalczan mają jednak o mecz rozegrany więcej. Prowadzi KS Wasilków z 15 punktami, a drugie miejsce ma Ruch Wysokie Mazowieckie, do którego Wigry tracą tylko punkt. W następnej serii gier podopieczni Pawła Cimochowskiego zmierzą się przed własną publicznością z Warmią Grajewo. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Suwałkach w niedzielę 3. września o godzinie 16:00.

 

4 Komentarzy

z finansowaniem tego klubiku z pieniędzy miasta dla garstki fanatyków. Niech oni finansują ten swój wiejski klubik.

Zdziś

02/09/2023

Nieźle, 5 szczebel rozgrywek i dyrektor sportowy....w Michałowie, Śniadowie czy Krynkach nie ma takiej funkcji, nawet nikogo nie ma zatrudnionego, wszyscy działają społecznie

Jak to mówił kiedyś Józek. Literki z herbu Wigier jak spadły wraz z degradacją to i do tej pory się nie podniosły. Ekipa pozerów i abnegatów.

pisiorek

05/09/2023

to chyba jakaś super liga , śmiać się chce co samorząd wyprawia z okręgowym klubem piłkarskim , dyrektorzy eheh jak w I lidze czy ekstraklasie heeh

Dodaj komentarz