Bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne w Suwałkach

lekkoatletyczne zajęcia sportowe w ramach Mikro Grantów

 

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Hańcza Suwałki otrzymał 15 tysięcy złotych na lekkoatletyczne zajęcia sportowe w ramach Mikro Grantów. 

 

Klub LUKS Hańcza Suwałki poinformował w poniedziałek (04.09), że otrzymał dofinansowanie w kwocie 15. tysięcy złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, na realizacje projektu pod nazwą : Lekkoatletyczne zajęcia sportowe w ramach Mikro Grantów.

- Wobec tego zapraszamy codziennie od 16:00 do 17:30  wszystkie chętne dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne, które odbywać się będą na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach. Nasi trenerzy czekają na Was - przekazał klub. 

Program „Mikro Granty” jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na niepokojące zmiany zachodzące w obszarze aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Alarmujące dane o spadku sprawności fizycznej, obniżeniu zainteresowania uprawianiem sportu oraz znaczących rozbieżnościach pomiędzy rzeczywistą aktywnością najmłodszych a zaleceniami WHO wymagają natychmiastowej interwencji. Główne cele projektów organizowanych w ramach programu Mikro Granty to upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, czy wsparcie instytucjonalne działalności organizacji pozarządowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz