12. miejsce Ślepska w sezonie 2021/22

LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3:2

W ostatnim meczu sezonu siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali na wyjeździe z LUK Lublin 2:3 i ostatecznie zajęli 12. miejsce w tabeli PlusLigi.

Drużyny z Suwałk i Lublina mierzyły się ze sobą w walce o 11. lokatę na koniec sezonu. W pierwszym meczu w hali Suwałki Arena gospodarze prowadzili 2:0, by ostatecznie przegrać mecz 2:3. W środę (20.04) w Lublinie odbył się rewanż i tu również o końcowym zwycięstwie decydował tie-break. Sam przebieg meczu był już jednak nieco inny. Pierwsze dwa sety padły łupem rywali Ślepska, którzy zwyciężyli 25:21 i 25:14. Dopiero w tym momencie przebudzili się biało-niebiescy. Najpierw po wyrównanym boju wygrali 28:26, a później dość łatwo zwyciężyli 25:15. Niestety piąty set, podobnie jak w pierwszym meczu w Suwałkach, należał do LUK Lublin. Rywale wygrali 15:11 i po raz drugi całe spotkanie 3:2. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Konrad Stajer, środkowy gospodarzy.

W klasyfikacji końcowej PlusLigi w sezonie 2021/2022 Ślepsk Malow Suwałki zajął więc 12 lokatę. To najniższe miejsce biało-niebieskich od czasu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W swoim debiutanckim sezonie Ślepsk zajął dziewiąte miejsce, a przed rokiem był siódmy.