12 medali adeptów z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej

młodzi suwalscy kolarze spisali się doskonale w Supraślu

 

Mimo wielkiego upału, jaki towarzyszył kolarzom w niedzielę (30.06) podczas ósmego etapu cyklu Maratony Kresowe 2024 w Supraślu, młodzi suwalscy kolarze spisali się doskonale, przywożąc 12 medali. 


W niedzielę 30 czerwca gospodarzem ósmego etapu cyklu Maratony Kresowe 2024 był Supraśl. To znane uzdrowisko położone w Puszczy Knyszyńskiej ma ugruntowana renomę również wśród miłośników kolarstwa górskiego. Trasy wokół tej miejscowości są wręcz kultowe i od lat wykorzystywane w wyścigach. Tym razem zawodniczki i zawodnicy mieli do wyboru cztery trasy: Mini – 8,7 km, Fit – 16,3 km, Półmaraton – 30 km oraz Maraton – 53 km. Wszystkie zaczynały się w centrum miasta, przebiegały obok zabytkowego prawosławnego monasteru by po kilku kilometrach dotrzeć do Puszczy Knyszyńskiej. Tam na kolarzy czekały wzniesienia Gór Krzemiennych. Wymagające strome podjazdy i szybkie techniczne zjazdy po korzeniach. Ostatnie kilometry to przejazd atrakcyjną ścieżką wzdłuż rzeki Supraślanki. Niedziela była najgorętszym dniem w tym roku. Upał potęgował zmęczenie i kluczowe było odpowiednie rozłożenie sił. Znakomicie sobie z tym poradzili młodzi adepci kolarstwa z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Wszyscy bezpiecznie dotarli do mety, a po ogłoszeniu wyników cieszyli się z wywalczenia 12 medali:

 

  • Jacewicz Wiktor - 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 15-18 lat
  • Brylińska Oliwia – 1 miejsce w kategorii Kobiety 15-39 lat
  • Dębska Małgorzata – 1 miejsce w kategorii Dziewczęta 9-10 lat
  • Zoń Jakub – 1 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat
  • Bryliński Aleksander – 2 miejsce w kategorii Chłopcy 9-10 lat
  • Pietkiewicz Adrian – 2 miejsce w kategorii Żak
  • Szymon Sadło – 2 miejsce w kategorii Młodzik
  • Dębski Michał – 3 miejsce w kategorii Młodzik
  • Bryliński Filip – 3 miejsce w kategorii Żak
  • Ambrosiewicz Lucjan – 3 miejsce w kategorii Chłopcy 7-8 lat

Wyniki indywidualne przełożyły się na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej dystansu FIT oraz drugie miejsce na dystansie MINI.

 

Do medalowych zdobyczy suwalskiej młodzieży srebrny medal dołożył Wińcza Antoni (kategoria Mężczyźni 60-69 lat– dystans Półmaraton). W sumie Klub Rowerowy MTB powiększył swój tegoroczny medalowy dorobek o 13 medali (5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe).

 

Tak znakomite wyniki zaskoczyły trenera Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Na odprawie przedstartowej zalecał swoim podopiecznym by przy tak wysokiej temperaturze nie forsowali tempa. Nikt się jednak nie oszczędzał. Wszyscy walczyli do ostatnich metrów, niejednokrotnie poprawiając swoją pozycje tuż przed linią mety. Wśród medalistów było aż czterech zawodników, którzy po raz pierwszy w życiu stanęli na podium. Wskakiwali na nie dumni zbierając gromkie brawa kibiców.

 

W wakacje Suwalska Szkółka Kolarska planuje udział w kilku wyścigach. Najbliższy z nich odbędzie się 14 lipca w Wasilkowie.

 

Dodaj komentarz