Rusza budowa kolejnej sygnalizacji - utrudnienia drogowe

Budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic: Utrata, Łąkowa i Pogodna

W najbliższy poniedziałek (01.08) rozpocznie się budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic: Utrata, Łąkowa i Pogodna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi.

 

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z budową sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową przejść dla pieszych i dojściami do nich na skrzyżowaniu ulic: Utrata-Pogodna-Łąkowa w Suwałkach od dnia 01.08.2022 r. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na tym skrzyżowaniu. ZDiZ zwraca się z prośbą do kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

 

Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma Telkop, a prace pochłoną 882.414,47 zł. Przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową przejść dla pieszych i dojściami do nich na skrzyżowaniu ulic: Utrata, Pogodna, Łąkowa w zakresie: opracowanie dokumentacji projektowej, budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dojściami i korektą oświetlenia ulicznego, wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego, odtworzenie terenów zielonych i chodników po wykonaniu prac budowlanych. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie również do włączenia skrzyżowania do istniejącego systemu monitoringu skrzyżowań opartego o kamery CCTV.

7 Komentarzy

Kto mieszka na łąkowej? Najpierw bezużyteczne rondo a teraz światła?

Olo

27/07/2022

Dodane przez Lux w odpowiedzi na

A ty tam mieszkasz człowieku. Rondo bezużyteczne? Super rozwiązanie w tym miejscu. Sygnalizacja świetlna też potrzebna, bo wyjazd z łąkowej to często ruletka. Jak nie wiesz to nie pitol.

Karol89

28/07/2022

Nauczcie najpierw dynamicznej jazdy jak na zachodzie Europy a później spowalniajcie ruch dzięki kolejnym światłom...

Renkiejic

28/07/2022

to ostatnia kadencja tego pseudo gospodarza co ludziom utrudnia życie i to jeszcze za ich kase. miasto coraz bardziej się korkuje przez takie pseudo inwestycje. Zobaczycie we wrześniu jakie będą korki przy jana pawła jak sygnalizacja zacznie działać a uczniowie wrócą do szkoły.

AaaaaaaaB

28/07/2022

Przeprogramujcie tą sygnalizację świetlną. Lewoskręt z Pułaskiego do Kowalskiego ma zbyt krótki czas zielonego. Na wprost zielone jest niemalże nonstop a w lewo przejadą ze 3 auta raz na 3 minuty i stop...

Podobnie skrzyżowanie pod plazą. W godzinach szczytu korek sięga dworca PKP bo wszyscy chcą jechać w lewo a sygnał zielony w lewo w Utratę jest krótki i długo się na niego czeka.

misiek

31/07/2022

Większość lewoskrętów w Suwałkach jest tak ustawionych, łącznie z tymi nowo zbudowanymi. To chyba jest zamierzone.

Dodaj komentarz