Pościg za pijanym kierowcą

Pijany 29-latek z Suwałk uciekał samochodem przed policją

Policjanci z Suwałk po pościgu zatrzymali kierowcę, który wsiadł za kółko mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. 29-latek zignorował sygnały do zatrzymania, a uciekając przed radiowozem złamał wiele przepisów drogowych. 

 

Suwalscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w sobotę (13.02) około godziny 7.00 patrolując jedno z osiedli w mieście zauważyli kierującego, który popełnił wykroczenie. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, jednak mężczyzna kontynuował jazdę. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za bmw. Kierowca nie reagował na sygnały do zatrzymania i uciekał łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego. Chwilę później mężczyzna był już w rękach policjantów. Szybko wyszło na jaw, co było powodem ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że 29-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy natychmiast zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. 29-latek odpowie za szereg wykroczeń drogowych popełnionych podczas ucieczki, niezatrzymanie się do kontroli i przede wszystkim za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

29-latek nie był jedynym nietrzeźwym kierowcą zatrzymanym w weekend. W niedzielę wieczorem policjanci z Posterunku Policji w Filipowie zatrzymali 45-latka, który kierował oplem w miejscowości Olszanka. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Dodaj komentarz