Jeden uderzył drzewo, drugi dachował, a trzecia wjechała do rowu

Trzy wypadki w powiecie oleckim

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego doszło do trzech zdarzeń. Policjanci ponownie apelują o zwiększoną ostrożność i rozwagę podczas jazdy oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło w piątek (11.12) przed godz. 13:00 w miejscowości Olszewo w gminie Olecko. Jak ustalili policjanci, kierujący osobową hondą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. 19-latek doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Ełku. Mieszkaniec gminy Świętajno jechał sam i był trzeźwy.

 

Kolejne dwa zdarzenie miały miejsce niemal w tym samym czasie na drodze krajowej nr 65 w miejsce Rogówko w sobotę (12.12). O pierwszym oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony około godz. 09:30. Jak ustalił policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen na śliskiej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Samochodem podróżowały dwie osoby w tym 14-letnie dziecko. Kierowca był trzeźwy. Pięć minut później, niemalże w tym samym miejscu kierująca osobowym oplem również straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. 56-latak jechała sama.

Dodaj komentarz