13-letni rowerzysta w szpitalu po zderzeniu z autem

13-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym nissanem

13-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym nissanem i uderzył w jego prawy bok. Nastolatek z urazem klatki piersiowej i nogi został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

 

Piesi jak i kierujący jednośladami są grupą szczególnie narażoną na utratę zdrowia, a nawet życia uczestnicząc w wypadkach drogowych. Do tragedii dochodzi często z powodu braku rozwagi zarówno kierujących, ale i samych pieszych czy rowerzystów. Do zdarzenia z udziałem rowerzysty doszło w miniony piątek (08.01) przed godz. 18:00 na parkingu w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 13-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym nissanem i uderzył w jego prawy bok. Nastolatek z urazem klatki piersiowej i nogi został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

 

W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze apelują również do rodziców i opiekunów o zwracanie większej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie znają one przepisów drogowych, nie potrafią dostrzec niebezpieczeństw w różnych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nieostrożnie. To od nas zależy, czy i w jaki sposób przekażemy najmłodszym wiedzę na temat zagrożeń.

 

Policjanci przypominają również uczestnikom ruchu drogowego, że zimowa aura i  opady śniegu to czas wymagający od kierujących większego refleksu, wyobraźni i ostrożności. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają. W sobotę 09.01.2021 r. po godz. 08:00 na trasie Olecko – Ełk, w rejonie miejscowości Ślepie, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i dachował w rowie. Pojazdem podróżowała jedna osoba i nie odniosła na szczęcie żadnych obrażeń.

 

Drobną stłuczkę oleccy policjanci odnotowali również w sobotę przed godz. 22:00 w miejscowości Nory gm. Wieliczki. Kierujący osobowym seatem uszkodził na parkingu pojazd marki Nissan. Sprawca został pouczony. Mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym w minioną niedzielę (10.01) oleccy policjanci przeprowadzili także działania prędkość. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 19 pojazdów i odnotowali 10 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

1 Komentarzy

Bardzo często widzę jak młodzi rowerzyści wjeżdżają na przejście na czerwonym świetle nie patrzą nawet czy nie nadjeżdża samochód, np. dzisiaj,  dwóch młodych na przejściu przy skrzyżowaniu Sejneńska i Noniewicza, prawie pod oknami straży miejskiej.

Dodaj komentarz