Noc Bibliotek 2023 w Suwałkach

Noc Bibliotek pod hasłem „Świat kręci się wokół biblioteki”

 

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na tegoroczną Noc Bibliotek pod hasłem „Świat kręci się wokół biblioteki”, nawiązującym do postaci jednego z patronów roku 2023 – Mikołaja Kopernika.

 

Tegoroczna Noc Bibliotek rozpocznie się w sobotę 3. czerwca o godzinie 16.00 w budynku przy ul. Emilii Plater 33a. Po przywitaniu gości, zebrani posłuchają o jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą” i wydawanych przez nich książkach regionalnych. Każdy kto przyniesie lub zakupi na stoisku książkę tego wydawnictwa, otrzyma okolicznościową pieczątkę. W ramach obchodów odbędą się również spotkania z pisarzami – Maciejem Ambrosiewiczem i Janem Bacewiczem w sali im. Jadwigi Towarnickiej o godz. 16.40.

 

Nie zabraknie również propozycji dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych organizatorzy proponują teatrzyki kamishibai, zabawy plastyczne „Rakiety w kosmos!”, czy „Kosmiczne energie – wspólne muzykowanie z Panem Piotrem i Panią Moniką. Na młodzież czekają „Kosmiczne gry planszowe z Mrocznym Bractwem” oraz „Urodzinowe zagadki Kopernika – SOWA”.

 

Natomiast wszyscy mali i duzi fani "Gwiezdnych Wojen" mogą wziąć udział w konkursie na przebranie w stylu Star Wars lub nawiązujące do kosmosu i postaci Mikołaja Kopernika. Trzy najciekawsze zostaną nagrodzone, a każdy śmiałek biorący udział w konkursowym pokazie mody także dostanie upominek.

 

Na dorosłych również czeka wiele atrakcji: Spotkanie z suwalską „gwiazdą” – Aleksandrą Piłsudską / Pracownia Digitalizacji i Historii Mówionej, Wystawa prac Wiesława Osewskiego / galeria „Na schodach”; Wystawa Niebo gwiaździste nad Suwałkami / galeria „Zaułek”, Wehikuł czasu: „Suwałki Oli Szczerbińskiej”.

 

Na słodkie zakończenie wieczoru: „Kosmiczna niespodzianka” oraz film dla dzieci, a dla nieco starszych koncert niespodzianka.

 

Z pewnością wielu czytelników czeka również na: „Noc bez kar”  - jak co roku w tym dniu będzie można oddać książki bez obawy o karę za nieterminowy zwrot. 

 

Dodaj komentarz