Kolejny obraz Alfreda Wierusza - Kowalskiego trafi do suwalskiego Muzeum

Muzeum Okręgowe w Suwałkach zakupi obraz pt: „Przymuszony model”

Muzeum Okręgowe w Suwałkach zakwalifikowało się do rządowego programu „Kolekcje muzealne”, dzięki czemu do Suwałk trafi obraz Alfreda Wierusza- Kowalskiego pt: „Przymuszony model”.

 

Celem rządowego programu „Kolekcje muzealne” jest zapewnienie ciągłości rozwoju zbiorów i kolekcji oraz ich systematyczne wzbogacanie. Dział Sztuki suwalskiego Muzeum ubiegał się o pozyskanie obrazu Alfreda Wierusza- Kowalskiego pt „Przymuszony model”. Jest to praca namalowana jeszcze w Pradze lub wkrótce po przyjeździe twórcy do Monachium, ale tematycznie i stylistycznie łącząca się z wczesną twórczością uprawianą przez artystę nad Wełtawą. Niewielkich rozmiarów obraz znacząco wzbogaci kolekcję malarstwa monachijczyka. Kwota dofinansowania Ministerstwa pokrywa 80% kosztów zakupów, pozostałe 20% środków udziela Urząd Miejski w Suwałkach.

 

Zakup dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów Rozbudowa zbiorów muzealnych”.

 

wierusz

Dodaj komentarz