Bajka-Poczytajka od SOK na Dzień Dziecka

Bajka-Poczytajka od SOK na Dzień Dziecka

Czy takiego szkodnika, jak mól da się lubić? Czy muchy mogą być miłe? Czy każdy ma swoją starą babcię? Dowiecie się tego z Bajki-Poczytajki, czyli animowanego słuchowiska, które Suwalski Ośrodek Kultury przygotował specjalnie na Dzień Dziecka. 

 

Malina Prześluga to potrafi! Jak nie pchła, to komar, jak nie komar, to… mucha i mól. Właśnie ten ostatni jest głównym bohaterem książki pt. „Bajka o starej babci i molu Zbyszku”. Żył sobie spokojnie w szafie, aż któregoś dnia ktoś włożył do niej kulki naftaliny i Zbyszek został sierotą. Na szczęście zaopiekowała się nim mucha Marzena. Teraz razem irytują starą babcię siadając jej na nosie. Co z tego wyniknie?

 

"Urzekła nas czułość, z jaką Malina Prześluga portretuje swoich bohaterów i jej po dziecięcemu wrażliwe postrzeganie świata. To zresztą historia uniwersalna, przeznaczona dla wszystkich dzieci, małych, większych i tych naprawdę dużych. Jak na bajkę przystało jest zabawna, nieco wzruszająca i pokazuje, co w życiu jest ważne." - mówi Agnieszka Małka z Suwalskiego Ośrodka Kultury. - "Dlatego 1 czerwca, w Dzień Dziecka włączcie nasz kanał Youtube lub odwiedźcie profil SOK na Facebooku i posłuchajcie jak potoczyła się historia mola Zbyszka, muchy Marzeny i starej babci. I nie zapomnijcie założyć czegoś pysznego!"

 

Autorką adaptacji jest Mirosława Krymska, pedagog teatru, instruktor teatralny SOK (Pracownia Przytulisko Wyobraźni). Za stronę graficzną projektu odpowiada Marta Taraszkiewicz, artysta plastyk i instruktor SOK (Pracownia Slow Art). Głosów postaciom użyczyli pracownicy ośrodka. Również nagranie ścieżki dźwiękowej zostało dokonane własnymi siłami SOK. 

 

To nie pierwsza produkcja ośrodka od momentu zawieszenia tradycyjnych działań z powodu pandemii. Mogliśmy m.in. zobaczyć "Księżniczkę na ziarnku grochu" w reż. Joanny Łupinowicz z ilustracjami Marty Taraszkiewicz. W planie kolejna propozycja dla dzieci, spektakl lalkowy "Królewna i herbatnik". SOK regularnie udostępnia w sieci swoje zasoby i online zaprasza do pracowni artystycznych, by dotrzeć do odbiorców, których z uwagi na okoliczności nie może jeszcze zaprosić do siebie.

 

Bajka-Poczytajka "O  starej babci i molu Zbyszku" będzie dostępna na kanale YouTube Suwalskiego Ośrodka Kultury w poniedziałek, 1.06.2020, od godz. 18.00. Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

 

"Bajka o starej babci i molu Zbyszku" 
Tekst: Malina Prześluga
Adaptacja: Mirosława Krymska, Pracownia Przytulisko Wyobraźni SOK
Animacja: Marta Taraszkiewicz, Pracownia Slow Art SOK
Realizacja dźwięku: Jacek Racis, SOK
Czytają: Mirosława Krymska (narrator, mól Zbyszek), Agnieszka Małka (stara babcia), Dorota Skłodowska (mucha Marzena) 
1.06.2020, godz. 18.00, kanał YouTube SOK 

Dodaj komentarz