Medaliki - klasyczne prezenty na chrzest i komunię

Medaliki - klasyczne prezenty na chrzest i komunię

Medalik z wizerunkiem świętego jest pamiątką na długie lata. Możemy go wręczyć w momencie przyjęcia szczególnych łask z okazji chrztu świętego lub na komunię.  Uroczystości takie jak te skłaniają do kupna prezentów z motywem religijnym. Wizerunki świętych są ważnym elementem dla samych przyjmujących chrzest, czy przyjęcie komunijne. Dla ludzi wierzących to symbol wiary. Medalik jako prezent na komunię jest zatem trafnym wyborem. Na stronie znajdą Państwo wszystkie medaliki, które sprawdzą się w tym szczególnym dniu.

 

1. Medaliki srebrne, czy medaliki złote - które wybrać?

2. Srebrne medaliki dla dzieci

 

Medaliki są od lat jednym z kluczowych upominków na chrzest i komunię świętą. Symbolizują wiarę i powierzenie życia Bogu. Dzięki nim można podkreślić swoje przekonania religijne i żyć zgodnie z przykazaniami. Jak wybrać medalik dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem, by medalik cechował się trwałością i wysokim stopniem estetyki. Oto sprawdzone wskazówki dla Państwa.

 

Medaliki srebrne, czy medaliki złote - które wybrać?

Medaliki z Matką Boską są zwykle kupowane na prezent dla dziewczyn, a dla chłopców w ofercie znajdziemy klasyczne wzory z krzyżykiem. Idealnie sprawdzą się zarówno piękne owalne medaliki srebrne, jak i ze złota. Srebrne medaliki z dobrej próby srebra będą pięknie prezentować się u dziewczynki, jak i chłopca. Równie dobrze można wybrać złote medaliki, jednak modele ze srebra mają korzystniejszą cenę.

 

Biżuteria z motywem religijnym jest odpowiednim pomysłem na prezent. U jubilera znajdziesz same medaliki na łańcuszku lub w komplecie z kolczykami. Jest to przystępna cenowo alternatywa dla innego prezentu. Medaliki z motywem Chrystusa to ważny symbol związany z duchowością, zwłaszcza dla ludzi wierzących. Ponadto proste medaliki z Matką Boską z pewnością przypadną do gustu niejednemu dziecku. Zakupu zestawów z medalikiem z motywem świętego, dokonują rodzice chrzestni, którzy przekazują je na Chrzest lub w dzień Pierwszej Komunii. Chrześniacy noszą symbol Chrystusa w postaci łańcuszka do końca życia. 

 

Srebrne medaliki dla dzieci

Jubiler oferuje tradycyjne złoto i srebro dla klientów. Dostępne są kolczyki, jak i medaliki z Matką Boską oraz krzyżyki. Medaliki noszone przez osoby wierzące są biżuterią, którą rzadko się ściąga. W związku z tym jej wykonanie musi być perfekcyjne i dokładne. Srebro dobrej próby powinno cechować się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W przeciwnym razie medalik nie sprawdzi się jako pamiątka dla dziecka na lata.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz