Dlaczego Magnesy Neodymowe są tak popularne?

Dlaczego Magnesy Neodymowe są tak popularne?

 

Magnesy neodymowe to popularne magnesy, które wykorzystywane są w przemyśle, ale mogą ułatwić również Twoje codzienne życie. Fascynują Cię podwodne poszukiwania skarbów? Potrzebujesz silnego magnesu do Twojego garażu czy warsztatu? Zdecyduj się na magnes neodymowy. 

 

Co to są magnesy neodymowe?

Magnesy neodymowe składają się z trzech pierwiastków, takich jak neodym, bor i żelazo. Ich proces powstawania polega na prasowaniu proszków w polu magnetycznym, a następnie ogrzewaniu do wysokiej temperatury i studzeniu. Dopiero w tym momencie nadaje się im wybrany kształt, dlatego mogą zostać one uformowane w dowolny sposób, jednak najczęściej dostępne są one w formie płytki, walca czy belki. 

 

Zastanawiasz się, co powoduje, że magnesy te cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne czy cięższe warunki w miejscu, w którym mają być wykorzystywane? Odpowiada za to właściwa warstwa ochronna – niklowa lub cynkowa. To dzięki niej magnesy nie ulegają szybkiemu zniszczeniu i są w stanie pracować w ciężkich warunkach na zapylonych halach produkcyjnych czy pod wodą. 

 

Główna zaleta magnesów neodymowych – ogromna moc 

Główną zaletą, która wyróżnia magnesy neodymowe, jest ich ogromna moc. Są one zdolne do przyciągania wszelkich ferromagnetyków, czyli przedmiotów, które mają w składzie pierwiastki takie jak żelazo, kobalt, nikiel czy gadolin. Tym, co je najbardziej wyróżnia, jest jednak nie to, jak wiele rzeczy są w stanie przyciągnąć, ale z jak ogromną siłą. 

 

Potężna siła magnesów neodymowych przy ich niewielkich rozmiarach powoduje, że warto zwrócić uwagę na ich odpowiednie przechowywanie, tak aby nie stanowiły zagrożenia dla dzieci czy zwierząt. Warto pamiętać, że nie należy ich używać w pobliżu sprzętów elektrycznych, kart magnetycznych czy nośników danych, ponieważ mogą one spowodować ich nieodwracalne uszkodzenie. 

 

Zastosowania magnesów neodymowych 

Magnesy neodymowe to doskonałe magnesy do poszukiwań, które umożliwiają wydobywanie podwodnych skarbów w różnorodnych akwenach wodnych. Ponadto stosowane są w wielu różnych dziedzinach, takich jak przede wszystkim produkcja. Wiele czujników, mierników czy silników nie mogłoby powstać bez ich udziału. 

 

Ponadto magnesy neodymowe wykorzystywane są także w medycynie czy na halach produkcyjnych jako urządzenia służące do przenoszenia lub wyłapywania metalowych drobin z taśm produkcyjnych. Zastanawiasz się jednak, czy mają one zastosowanie również w życiu codziennym? Oczywiście, że tak. Możesz je znaleźć w postaci magnesów na lodówkę, zatrzasków czy magnesów pod śrubę ułatwiających zamykanie się półek. Magnesy neodymowe obecne są w życiu każdego człowieka, nawet jeżeli dzięki ich niewielkim rozmiarom nie są one zauważalne. 

 

Gdzie kupić magnesy neodymowe? 

Magnesy neodymowe można kupić nie tylko w profesjonalnych, stacjonarnych sklepach, ale także w internecie. Sklep z Magnesami oferuje różnorodne magnesy, nie tylko neodymowe, które możesz wykorzystać w wybrany przez siebie sposób. Mogą one służyć jako magnesy do poszukiwań, nowy element w Twoim garażu czy warsztacie, a także na wiele innych sposobów. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie magnetyczne dostosowane do Twoich potrzeb. 

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz