Zebrali dla Rafałka ponad 6 tys. zł

Kiermasz na rzecz czteroletniego Rafała z Suwałk

Ponad sześć tysięcy złotych udało się zebrać podczas niedzielnego (07.03) kiermaszu na rzecz czteroletniego Rafałka z Suwałk u którego wykryto guza mózgu.

 

Rafał ma cztery latka. W połowie grudnia 2020 roku podczas rutynowych badań przesiewowych okazało się, że ma guza mózgu. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji ponieważ guz miał już 46 mm i pojawił się obrzęk mózgu. Chłopiec jest po dwóch operacjach głowy w wyniku których przestał mówić, chodzić, siadać i stracił władzę w lewej rączce. Żeby spróbować przywrócić mu sprawność potrzebna jest wielomiesięczna rehabilitacja. W połowie stycznia Rafała przeniesiono na oddział rehabilitacji gdzie będzie przebywał przynajmniej do końca marca 2021. Po tym czasie cały ciężar rehabilitacji spocznie na rękach rodziców. 

 

Wczoraj przy Konkatedrze Świętego Aleksandra w Suwałkach odbył się charytatywny kiermasz domowych wypieków, przetworów i rękodzieła. Mimo niesprzyjającej pogody przy stoisku zatrzymywało się wiele osób, dzięki czemu, jak poinformowała Fundacja DIARICE udało się zebrać dokładnie 6489 złotych. Pomoc cały czas jest jednak potrzebna. Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc mogą dokonać wpłaty pod podanym linkiem:  https://zrzutka.pl/p3vfxy

 

Dodaj komentarz