Piknik edukacyjny w Suwałkach

Piknik rodzinny w ramach trzeciej edycji kampanii społecznej "Bezpieczna Autostrada"

Piknik rodzinny w ramach trzeciej edycji kampanii społecznej "Bezpieczna Autostrada" odbył się w sobotę (24.07) na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

Akcje informacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach. Podstawowym celem kampanii Bezpieczna Autostrada organizowanej przez Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group przy współudziale Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Trzecia odsłona Bezpiecznej Autostrady, oprócz dotychczasowych działań, obejmuje także edukację zdrowotną. Ma ona na celu zwiększenie świadomości kierowców, jak stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd wpływa na bezpieczeństwo jazdy.  

 

Na osoby zebrane na placu w Suwałkach czekały pokazy pierwszej pomocy i użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego, strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy dla dzieci, badanie wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporności na olśnienie), pomiar ciśnienia, tętna, saturacji, poziomu cukru, możliwość sprawdzenia refleksu i reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle) oraz masaż relaksacyjny.

 

- Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie dla siebie i innych – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Wydarzenie w Suwałkach było 3 z 14 przewidzianych w 2021 roku. W tej edycji kampanii zaplanowano pikniki rodzinne w Gnieźnie, Suwałkach, Łomży, Koninie, Kutnie, Ostrołęce, Słupsku, Elblągu, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim, Zgorzelcu, Wałbrzychu oraz na MOP-ach Otłoczyn Zachód i Parma. W ramach wydarzeń, oprócz organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, Compensa przekazuje władzom miast defibrylatory AED, których użycie może uratować życie w razie nagłego zatrzymania krążenia. Defibrylator odebrał zastępca prezydenta Suwałk, Roman Rynkowski, który następnie uczestniczył w pokazie pierwszej pomocy podczas którego użyto właśnie tego typu defibrylatora. Ten, który przekazany został prezydentowi, zostanie umieszczony w Centrum Informacji Turystycznej.

 

Dodaj komentarz