Czy strefa kibica się opłaca?

26 lipca bieżącego roku rozpoczną się 33. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

 

Około 82 tysiące złotych za wynajęcie telebimu plus opłaty za korzystanie z sygnału telewizyjnego - takie wydatki poniesie miasto, jeżeli zdecyduje się na utworzenie strefy kibica podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich.

 

26 lipca bieżącego roku rozpoczną się 33. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Reprezentanci z ponad dwustu pięciu państw staną do rywalizacji w ponad pięćdziesięciu dyscyplinach sportowych, z czego w ponad trzydziestu Polacy będą mieli swoich reprezentantów. W związku z tym radni z klubu Wspólne Suwałki wyszli z propozycją utworzenia na suwalskich bulwarach plenerowej strefa kibica.

- Wiele miast w Polsce organizuje w tym czasie plenerowe strefy kibica w których mieszkańcy mogą gromadzić się, integrować i dzielić te kibicowskie emocje. My chcielibyśmy zaproponować w Suwałkach naszym mieszkańcom podobną inicjatywę. Chcielibyśmy, aby na suwalskich bulwarach powstała letnia plenerowa strefa kibica, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spotykać się, integrować i gdzie będą mogli przede wszystkim dzielić właśnie te kibicowskie emocje. To będzie służyło przede wszystkim integracji mieszkańców. Ponadto będzie to służyło turystyce, dlatego że sezon letni oczywiście turystów w samych Suwałkach i w okolicach będzie bardzo dużo i turyści będą szukali takich miejsc jak strefy kibica. Poza tym przyczyni się to do pobudzenia wzrostu gospodarczego u naszych lokalnych przedsiębiorców, ponieważ mieszkańcy będą najzwyczajniej w świecie zostawiali tam pieniądze, a warto wspomnieć, że w tym roku na suwalskich bulwarach tych lokali usługowych będzie latem nieco więcej - tłumaczył Filip Olszewski.

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że obecnie szacowane są wszelkie koszty związane z organizacją takiej strefy w Suwałkach.

- Szacunki wskazują na wysokie koszty wynajmu i obsługi telebimu, które wynoszą na czas trwania Igrzysk Olimpijskich około 82 tys. zł brutto. Analizowano także opcję zakupu mobilnego ekranu, który mógłby być wykorzystywany przy miejskich wydarzeniach, jednak i tu szacunkowe wyceny są bardzo wysokie i mało prawdopodobne do realizacji przed igrzyskami. W dalszym ciągu oczekujemy na odpowiedź właściciela praw do transmisji igrzysk w Polsce, Discovery Communications, w kwestii wysokości opłat za korzystanie z sygnału telewizyjnego i opłaty licencyjnej. Prowadzimy także rozmowy z restauratorami działającymi na suwalskich bulwarach w celu współpracy przy organizacji strefy - przekazał włodarz.

Decyzja odnośnie wyboru organizacji strefy kibica w Suwałkach na okres trwania XXXIII Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zostanie podjęta po przeprowadzeniu kompletnego rozpoznania dostępnych możliwości oraz ich oceny od strony realizacyjnej i finansowej.

 

Zdjęcie archiwalne

3 Komentarzy

Anonymous

17/06/2024

14 maja 2024 weszła w życie dyrektywa UE nr 2024/1346 o wyrównaniu warunków przyjmowania i zapewnieniu porównywalnych warunków życia imigrantom we wszystkich państwach członkowskich. Czyli imigrant w Polsce ma dostać świadczenia i zasiłki identyczne, co w Niemczech

Dodaj komentarz