Władze gminy Suwałk zwróciły się do mieszkańców z prośbą o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej.
Wysokie temperatury, brak opadów i susza dają się we znaki mieszkańcom Gminy Suwałki. Zwracamy się z prośbą o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody do czasu poprawy sytuacji pogodowej. W szczególności należy ograniczyć korzystanie z wody na cele:
- podlewania i zraszania trawników, klombów, ogródków działkowych,
- mycia pojazdów, napełniania basenów.
- Jednocześnie informujemy, że w przypadku występowania wysokich temperatur przez dłuższy okres, mogą następować okresowe problemy z dostawą wody o odpowiednim ciśnieniu - czytamy w komunikacie Gminy Suwałki.






