Suwalscy zawodnicy MUKS "Olimpijczyk" wypływali medale

podopieczni suwalskiego klubu MUKS Olimpijczyk uczestniczyli w dwóch imprezach pływackich

Worek medali przywieźli do Suwałk pływacy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk, którzy rywalizowali w miniony weekend w Michałowie i Warszawie.

W dniu 12 czerwca podopieczni suwalskiego klubu MUKS Olimpijczyk uczestniczyli w dwóch imprezach pływackich. W pierwszej z nich: IX Mistrzostwach Michałowa, brali udział zawodnicy z przedziału wiekowego od 2005 do 2012 roku. Zgłoszonych zostało 10 klubów z regionu. Suwalski klub reprezentowało 34 zawodników, którzy wywalczyli w sumie 20 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych. Natomiast w Warszawie odbył się wielki finał imprezy z cyklu "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Do imprezy zakwalifikowali się zawodnicy z 82 klubów z całej Polski, a suwalski klub reprezentowało 3 zawodników.

Najpierw Julia Domoradzka i Mateusz Kusek odebrali statuetki z V miejsca w klasyfikacji generalnej po pięciu eliminacjach, a następnie odbyły się finały w których odpowiednie pozycje zajęli: Julia Domoradzka - 11 miejsce - 100 dowoly, 7 miejsce - 100 grzbietowy; Mateusz Kusek- 2 miejsce - 100 dowolnym, 5 miejsce - 100 motylkowy; Michał Sapkowski - 11 - 100 motylkowym.