Sierpień
12
piątek
godzina:
10:00

Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki

bezpłatne
data zakończenia:
Suwałki

 

Od piątku (12.08) Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach organizuje obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 

 

W piątek 12 sierpnia, żołnierze Garnizonu Suwałki wezmą udział w uroczystym apelu z okazji Święta Wojska Polskiego. Apel odbędzie się w koszarach 14. Suwalskiego Pułku Przeciwpancernego.

Następnie, w sobotę 13 sierpnia, kolejna część obchodów będzie miała miejsce na terenie bulwarów nad Czarną Hańczą przy Galerii Stara Łaźnia. W godzinach 14.00-18.00 zna Piknik Wojskowym żołnierze zaprezentują sprzęt wojskowy i pokaz walki wręcz. O oprawę muzyczną zadba orkiestra wojskowa i zespoł muzyczny 14. Pułku Przeciwpancernego.

Atrakcją będzie również tradycyjna grochówka wojskowa a dla dzieci przewidziano gry i zabawy.

 

Podczas pikniku nie zabraknie Rekruterów Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Przy specjalnie przygotowanym Mobilnym Punkcie Rekrutacji ochotnicy będą mogli uzyskać informacje na temat oferty służby wojskowej, a także złożyć wnioski o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Dodatkowo 15 sierpnia w kościele pw. Św. Piotra i Pawła, o godz. 10:30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego. Po mszy zaplanowane jest złożenie kwiatów pod pomnikami polskich żołnierzy.

 

Kalendarium