Radni uchwalili Gminny Program Rewitalizacji Miasta Suwałk

To dokument, który pozwoli sięgnąć po środki z Unii Europejskiej

 

W środę (25.10) podczas sesji Rady Miasta Suwałki radni nie jednogłośnie przyjęli Gminny Program Rewitalizacji Miasta Suwałk do roku 2030.

 

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Suwałk to dokument, który pozwoli sięgnąć po środki z Unii Europejskiej przeznaczone na rewitalizację, a w sowim założeniu oprócz inwestycji ma również wpłynąć na działania społeczne i partycypację Suwalczan w życiu Suwałk. Obszar rewitalizacji ograniczony jest rzeką Czarną Hańczą od zachodu i południa, od wschodu torami kolejowymi, a od północy ulicą Podhorskiego.

Program rewitalizacji obok wpływu na poprawę stanu budynków zabytkowych, ich remontów oraz inwestycji w infrastrukturę podnosi też kwestię „zieleni miejskiej”, na którą ogromny nacisk kładzie Komisja Europejska. W dokumencie zawarte są konkretne pomysły na poprawę stanu śródmieścia Suwałk ale też i oferty dla osób zamieszkujących ten teren. Wiele działań zapisanych w Programie ma charakter typowo społeczny. To np. utworzenie centrum obywatelskiego, działania z zakresu kultury czy „wskrzeszenie życia” na ulicy Kościuszki.

 

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się TUTAJ (plik do pobrania).

2 Komentarzy

Dodaj komentarz