Rekord zakażeń. 94 w Suwałkach, 858 w Podlaskiem

Wzrasta liczba chorych na koronawirusa w Suwałkach

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w czwartek (29.10) o ośmiuset pięćdziesięciu ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 

 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Minionej doby odnotowano w Polsce ponad 20 tysięcy przypadków zachorowań. Rekordowo wysokie statystyki dotyczą również województwa podlaskiego i Suwałk. W regionie odnotowano aż 858 osób z pozytywnym wynikiem. Wśród nich są 94 osoby z Suwałk, 25 osób z pow. suwalskiego, 39 osób z pow. augustowskiego i 11 osób z pow. sejneńskiego. Większość (70) osób przebywa w izolacji domowej, jednak 24 z nich są hospitalizowane. 

 

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 7755 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował również o kolejnych przypadkach zgonu z powodu COVID – 19 w województwie podlaskim. Dziś zmarło 11 osób. Najmłodsza z nich miała 54 lata, a najstarsza 88. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Łącznie w województwie zmarło już 114 osób. Wyzdrowiało 2119. 

 

1 Komentarzy

Niby suwalki.info napisał prawdę, ale chyba nie do końca. Dzisiaj 94, a ile w poprzednich dniach? Wolicie straszyć ludzi, bo liczą się wejścia na stronę, kliknięcia. Zła wiadomość to dobra wiadomość? Więcej dociekliwości i rzetelności w szukaniu informacji. Konkurencja robi to lepiej. Jeszcze się nacieszycie tymi szokującymi newsami.

Dodaj komentarz