6 mln zł na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Suwałkach

 

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał blisko sześć milionów złotych dofinansowania na modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

 

Niemal 1,5 mld zł na modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR trafi do ponad 150 podmiotów leczniczych na terenie całej Polski. W województwie podlaskim wsparcie otrzymają placówki w: Zambrowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Augustowie, Suwałkach, Łapach, Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie i Sokółce. Dzięki temu zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pacjentów przebywających na SOR oraz jakość i szybkość udzielanych im świadczeń zdrowotnych.

- Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie - mówiła minister zdrowia Katarzyna Sójka.

We wtorek (19.09) Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymał dofinansowanie w kwocie blisko sześciu milionów złotych. Środki zostaną przeznaczone na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR.

4 Komentarzy

Onkolog

20/09/2023

To się mafia która remontuje permamentnie ten szpital bardzo ucieszy ... kasa płynie ( oby ktoś jeszcze jakość prac remontowych sprawdził jak należy po tych wykonawcach i ustawionych przetargach )  

Szwagier

20/09/2023

Jak ABW  sprawdzi jaka rodzina- obecnego  dyrektora szpitala  ciągle wygrywa wszystkie przetargi remontowe to wtedy poznacie jak  skutecznie działa tylko w tym obszarze suwalska ośmiorniczka z publicznej czyli nas podatników kasy.

Pacjent

20/09/2023

Wreszcie ta nowa ministra pani Sójka, która jako lekarka rodzinna zna to życie pacjentów z własnych doświadczeń, i zaczyna szerzej im pomagać. Miejmy nadzieję, że to będzie trwać przez cały czas jej urzędowania.Oby tak było. Może wreszcie będziemy  normalnie obsługiwani a nie miesiącami czekali na wizyty.

Dodaj komentarz