Najlepsi strzelcy są w Zespole Szkół w Słobódce

Uczniowie Zespołu Szkół w Słobódce zwyciężali w Igrzyskach Strzeleckich Młodzieży Szkolne, które odbywały się w Suwałkach i Białymstoku, tym samym uzyskując kwalifikację do ogólnopolskich zawodów w strzelectwie, które odbędą się w Kołobrzegu.

W środę (04.03.) w II Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbyły się eliminacje Strefowe Igrzysk Strzeleckich Młodzieży szkolnej. Uczniowie ze Słobódki w kategorii zespołowej chłopców: - Mrozowski Bartosz, - Mrozowski Szymon, - Pawlukanis Dawid, - Krzysztof Szupień oraz dziewcząt: - Prześniak Martyna, - Staśkiewicz Karolina, - Szlaszyńska Dominika, - Grabowska Monika zdobyli w każdej kategorii I miejsca kwalifikując się do etapu wojewódzkiego.

W dniu  05.03.2020 (czwartek) odbyły się  XI Otwarte Międzyszkolne Mistrzostwa  Szkół w strzelaniu z broni pneumatycznej o puchar Dyrektora LO ZDZ w Suwałkach oraz o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach uczniowie ze Słobódki okazali się drużynowo najlepsi zdobywając I miejsca.

• Dziewczyny w składzie : - Karolina Staśkiewicz - Dominika Szlaszyńska - Martyna Prześniak
  • Chłopcy w składzie: - Mrozowski Szymon - Mrozowski Bartosz - Pawlukanis Dawid

Natomiast w kategorii indywidualnej chłopców II miejsce zajął Szymon Mrozowski, III miejsce Bartosz Mrozowski, a IV – Pawlukanis Dawid. Z kolei w kategorii indywidualnej dziewcząt – III miejsce zajęła – Karolina Staśkiewicz, IV – Dominika Szalszyńska i VI – Martyna Prześniak.

Z kolei w środę (11.03)  w Białymstoku odbyły się Wojewódzkie Strefowe Igrzyska Strzeleckie Młodzieży Szkolnej. Podczas finału uczniowie  ze Słobódki pokonali wszystkie drużyny wygrywając zawody. W kategorii zespołowej chłopców zdobyli I miejsce, zaś dziewczęta II miejsce. Tym samym szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskich zawodów w strzelectwie, które odbędą się w Kołobrzegu.