Konkurs "Przyroda w moim otoczeniu" rozstrzygnięty

Wiosna to szczególny czas, w którym szczególnie jesteśmy spragnieni przyrody

W czwartek (27.05) w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom drugiej edycji międzyszkolnego konkursu fotograficznego pn. "Przyroda w moim otoczeniu", skierowanego do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w naszym regionie.

 

Celem konkursu, poza aktywnym rozwijaniem pasji fotograficznej wśród dzieci i młodzieży było pobudzenie refleksji na temat kondycji naszej przyrody, wartości kontaktu z przyrodą w życiu codziennym, a także uwrażliwienie na piękno i docenienie środowiska naturalnego w naszym najbliższym otoczeniu.

 

„Wiosna jest okresem, w którym szczególnie jesteśmy wyczuleni na piękno budzącej się przyrody. Kwitnące łąki, drzewa i krzewy to motyw, który zdominował tegoroczną edycję konkursu „Przyroda w moim otoczeniu”.Jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż nie sposób jest oprzeć się zachwycającej, majowej aurze. Pojawiły się też zdjęcia bardzo nastrojowe, impresyjne, świadczące o dużej wrażliwości naszych autorów, jak np. niezwykleklimatyczne zdjęcia Piotra Buzy.Niektóre fotografieuczestników wręcz zdumiewają wnikliwością obserwacji,jak np.ledwo dostrzegalne owady i pajęczyny między roślinami czy też spotkanie z zimorodkiem na łódce w otoczeniu zieleni – na zdjęciu autorstwa zwycięzcy konkursu, Krzysztofa Jurewicza –w ciemnozielonym tle dostrzec można rdzaweplamy pojedynczych liści podkreślające barwyzimorodka, który przysiadł sobie na dziobie łodzi… dostrzec tę zależność to już wiele, trzeba jeszcze mieć przy sobie aparat i wykonać udane zdjęcie, tak aby nie spłoszyć ptaka. Takie zdjęcia wymagają systematycznego „polowania” z aparatem w poszukiwaniu nietypowych ujęć i świadczą nie tylko o pasji fotograficznej, ale też o szczególnym zainteresowaniem tematem przyrody.” – komentuje pomysłodawczyni konkursu – Jolanta Grabowska.

 

Prace konkursowe w tym roku oceniało jury w składzie: Joanna Kalejta – nauczyciel przedmiotów zawodowych kierunku technik reklamy a także magister zarządzania turystyką, Aneta Stabińska - fotografka, Piotr Kopciał – fotograf, absolwent fotografii PWSFTiT w Łodzi, współpracownik Polskiej Agencji Fotografów FORUM, Dawid Harasim – rzecznik prasowy i kierownik Działu Promocji i Karier PWSZ w Suwałkach, a także nauczyciel przedmiotów zawodowych kierunku technik reklamy w ZS6, były dziennikarz i fotoreporter, Wojciech Pająk – geograf, marketingowiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach, Damian Zawadzki – przedstawiciel portalu suwalki.info, Przewodniczącą jury była Jolanta Grabowska – magister sztuki,  nauczyciel przedmiotów zawodowych kierunku technik reklamy w ZS6.

 

Przedstawiamy wyniki konkursu:

 

I miejsce: Krzysztof Jurewicz, klasa 7, Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

f


II miejsce: Piotr Buza, klasa 2, II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach

2


III miejsce: Natalia Morusiewicz, klasa 3, III Liceum Ogólnokształcące im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach

3


Wyróżnienia:

  • Gabriela Wiszniewska, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach
  • Martyna Waraksa, klasa 1, III Liceum Ogólnokształcące im. Alfreda Lityńskiego w Suwałkach
  • Zofia Soroka, klasa 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Suwałkach

 


Sponsorem nagród w tegorocznym konkursie jest Park Linowy Twierdza Jaćwingów. Gratulujemy autorom nagrodzonych prac oraz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Dodaj komentarz