Koniec zdalnego nauczania. Ferie zimowe bez zmian

Nie będzie przedłużonego nauczania zdalnego

Nie będzie przedłużonego nauczania zdalnego. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki od poniedziałku (10.01) uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym.

 

10 stycznia 2022 r. do nauki stacjonarnej wracają uczniowie wszystkich typów szkół. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.  

- Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

 

Kalendarz ferii zimowych: 

17-30 stycznia 2022 r.
województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  
województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 
województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

14-27 lutego 2022 r. 
województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

2 Komentarzy

Artur29

08/01/2022

Pozostawiam to bez słów w szkole wirusa raptem nie ma? Co się stało że stacjonarne nauczanie się zaczyna chore to

Eschat

16/01/2022

ARTUR29 chciałeś zapytać; Co się stało że zdalne nauczanie się zaczyna ?

Przyjacielu odpowiem tak; Zaczyna się hodowla Człowieka przed ekranem!!! Czyli wpajanie jednej racji, którą to mają elity rządzące i bezsprzeczne podporządkowanie się im!!! Podejrzewam że z biegiem czasu po drugiej stronie monitora nie będzie prawdziwych nauczycieli tylko animacja komputerowa!!!

Jak myślisz do czego to doprowadzi???

Dodaj komentarz