Wpadł 39-latek podejrzany o liczne kradzieże sklepowe

Suwalczanin kradł kosmetyki i elektryczne szczoteczki do zębów

 

Kosmetyki i elektryczne szczoteczki do zębów na ponad pięć tysięcy złotych to łup 39-latka podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe, który został zatrzymany przez suwalskich policjantów. 

 

W środę (24.05) po południu policjanci z Suwałk otrzymali zgłoszenie o kradzieży pięciu szczoteczek elektrycznych do zębów i irygatora stomatologicznego w jednym ze sklepów na terenie miasta. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze z patrolówki ustalili rysopis złodzieja, dzięki czemu rozpoznali sprawcę. Mundurowi pojechali do jednego z pobliskich mieszkań wiedząc, że może w nim przebywać 39-latek i faktycznie zastali go na klatce schodowej. Ubiór mężczyzny odpowiadał podanemu przez zgłaszającą. W podręcznej torbie, którą suwalczanin miał przy sobie, policjanci ujawnili skradzione szczoteczki i irygator. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

 

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że to nie jedyne przewinienie zatrzymanego. Okazało się, że na przełomie ostatnich dwóch miesięcy okradał także inne sklepy w naszym mieście. Jego łupem padły głównie kosmetyki i elektryczne szczoteczki do zębów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad pięciu tysięcy złotych. Wczoraj 39-latek usłyszał 6 zarzutów kradzieży w warunkach recydywy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz