WOŚP w Suwałkach

WOŚP w Suwałkach

Rodzinnie i sportowo 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzali suwalczanie, którzy licznie zgromadzili się nad Zalewem Arkadia oraz w hali Suwałki Arena.

Tegoroczny finał WOŚP połączony został z zimową, suwalską imprezą - Stacją Pogodne Suwałki. Wydarzenie rozpoczęło się nad Zalewem Arkadia, gdzie około 150 miłośników zimowej kąpieli weszło do wody. Po morsach na linii startu ustawili się biegacze, którzy wzięli udział w karnawałowym biegu wokół zalewu pn. „Zimowa piątka – bieg policz się z cukrzycą” oraz w zimowym marsz nordic walking pn. „Pogodne Suwałki”. 100 pierwszych osób, które zapisało się do biegu „Zimowej piątki” otrzymało od organizatorów czapkę ze specjalnym napisem Suwałki -42 st. Celsjusza. Dodatkowo bieg miał charakter charytatywny – opłaty za udział zostały przekazane na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Wiele atrakcji czekało na mieszkańców również w hali Suwałki Arena. Atrakcje dla najmłodszych, zajęcia z piłki nożnej i boksu, siłowanie na rękę, sklejanie modeli samolotów, gry planszowe, klocki lego i zabawa przy muzyce na żywo - hala praktycznie na cały dzień zamieniła się w suwalskie centrum rozrywki. Podczas zabawy wręczone zostały również nagrody najlepszym biegaczom i biegaczkom, którzy wzięli udział w "Zimowej Piątce" oraz przyznano dodatkowe nagrody za najlepiej przebranych biegaczy.

Dodaj komentarz