Ulica Sikorskiego do remontu

Remont odcinka ulicy Sikorskiego od Grunwaldzkiej do Gałaja/Reymonta

 

Władze Suwałk pozyskały ponad milion złotych dofinansowania na remont odcinka ulicy Sikorskiego od Grunwaldzkiej do Gałaja/Reymonta.


Miasto Suwałki pozyskało 1 mln 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont ponad kilometrowego odcinka ul. Sikorskiego od ul. Grunwaldzkiej do ulic Gałaja/Reymonta. Dodatkowo suwalski samorząd planuje remont ronda przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Bulwarowej. Na ten cel Prezydent Suwałk pozyskał pieniądze od Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Ulica Sikorskiego to jedna z najbardziej obciążonych ale tez i istotnych dróg w naszym mieście. Prowadzi m.in. do dużych firm: Kruszbet S.A, PWiK Suwałki, PDM S.A. Suwałki, ZPB Betonex, ale też stanowi dojazd do drogi ekspresowej S61 oraz dużych osiedli mieszkaniowych.

 

Dodajmy, że to nie jedyna inwestycja planowana na tej ulicy. Do 14 czerwca Urząd Miejski czeka na wykonawców, którzy są zainteresowani przebudową ronda u zbiegu ulic Bulwarowej i Sikorskiego. Na tę inwestycję pozyskano dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł od samorządu województwa z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Cały projekt jest szacowany na ok 3 mln zł.

4 Komentarzy

SuwalakPatriota

22/05/2023

Remont ulicy, która jest w nienajgorszym stanie pod patodewelopera który buduje blokowiska na terenach pierwotnie przeznaczonych na domy jednorodzinne, 1,5 km od "centrum suwałek" na środku pola, gdzie z jednej strony koniec cywilizacji, a z drugiej małe osiedle domków jednorodzinnych (1,5 km od tych bloków poza cmentarzem i 1 lewiatanem, jest tylko technikum): Dotacje robią brrrr.

Tymczasem ul. Powstańców Wielkopolskich:
....

Dodaj komentarz