Trzy miesiące aresztu za ponowne nękanie sąsiadów

30-latka podejrzana o uporczywe nękanie swoich sąsiadów

Suwalscy policjanci zatrzymali 30-latkę podejrzaną o uporczywe nękanie swoich sąsiadów. Kobieta wrzucała na ich posesję różnego rodzaju przedmioty oraz oblała płot łatwopalną cieczą. 

 

We wtorek (13.07) przed południem suwalscy dzielnicowi zatrzymali kobietę podejrzaną o stalking. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pokrzywdzeni byli nękani przez swoją sąsiadkę w przeszłości i teraz ponownie od kilkunastu dni. Kobieta od początku lipca zaczęła wrzucać na ich posesję różnego rodzaju przedmioty, między innymi młotki, obcęgi, czy klucze nasadowe oraz oblała ich płot łatwopalną cieczą. Zaniepokojeni mieszkańcy Suwałk zaalarmowali o sytuacji policjantów, którzy zatrzymali kobietę. 

 

Dzień później 30-latka usłyszała zarzuty nękania w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za uporczywe nękanie innej osoby, które wzbudza w niej poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, grozi do 3 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy kara ta może być zwiększona o połowę. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 30-latki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

4 Komentarzy

Grzegorz

16/07/2021

Dopóki do publicznej wiadomości nie będą podawane pełne dane takich osób, np: Jan Kowalski zamiast Jan K. i mugshot twarzy, dopóty patola jest bezkarna. I nie straszcie tą karą więzienia bo to lol. Według prawa patusowi nic nie można zrobić i on doskonale o tym wie. Jak mieszkasz poza miastem na działce ogrodzonej dwumetrowym ogrodzeniem to jesteś bezpieczny. A jak w bloku to słabo. PiS wmówił dzieciorobom Sebkowi i Karynce że są solą tej ziemi a Nowy Ład jeszcze bardziej to spotęguje. Ciekawie będzie.

No ty to faktycznie jesteś wyedukowany, ho ho. A słyszałeś, ze dzięki PiSowi tacy ludzie jak G., właściciel Jav...y, został złapany za okradanie metodą karuzeli Vatowskiej? Ach, to twój kolega?

Dodaj komentarz