Radny chce dodatkowego dojazdu do osiedla Kamena

Interpelacja w sprawie wykonania dodatkowego dojazdu do osiedla Kamena

Interpelację w sprawie wykonania dodatkowego dojazdu do osiedla Kamena złożył Kamil Lauryn z klubu "Łączą nas Suwałki". 

 

W trakcie budowy nawierzchni ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Północnej do ul. Wylotowej zostały zlikwidowane skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Kowieńską i Wileńską. W obecnej chwili jedyny dojazd do bloków i posesji na tym osiedlu stanowi skrzyżowanie ul. Północnej z ul. Wileńską. Zdaniem Kamila Lauryna taka sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. 

- W sytuacji awaryjnej możliwy jest brak dojazdu pojazdom ratowniczym np.: straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego. Niewątpliwie utrudnia to też dojazd do osiedla mieszkańcom; w tej chwili nie tak dokuczliwy, ale w perspektywie dokończenia trasy wschodniej (tj. połączenia ul. Wylotowej z ul. Sejneńską) będzie bardzo odczuwalny - argumentuje Lauryn.

W związku z tym radny skierował pismo do prezydenta Suwałk z propozycją budowy skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Kowieńską lub zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wytyczając połączenie ul. Kowieńskiej z ul. Wylotową.

7 Komentarzy

To dopiero teraz radni się zainteresowali tym? Czy czekali aż będzie można kogoś znajomego puścić na robotę?

Obywatel Z

22/10/2021

Kilka dni temu czytałem, jaka to droga jest komunikacja w naszym mieście. I od razu przyszło mi na myśl pytanie: "Jak wygląda dostosowanie sieci komunikacji do potrzeb mieszkańców?" Dawniej, w czasach ... prehistorycznych uważam, że Suwałki były lepiej skomunikowane. Słynna 14-tka jechała główną ulicą grodu. Można było przejechać z osiedla Północ by coś załatwić np. w ratuszu. Dzisiaj to niemożliwe - wykluczone jest komunikacyjnie osiedle E. Plater i Osiedle I (za Muzeum Okręgowym) - bo ktoś, gdzieś wymyślił, że to tylko jeden blok i sami młodzi i im empek jest nie potrzebny. I jeżdżą tak te empeki Noniewicza tam i z powrotem.

Osiedle zapomniane i zaorane, od początku powstania do dzisiaj, 31 lat temu był jeden sklep w ogródku przydomowym i do tej pory funkcjonuje jeden sklep, brakuje bankomatu, szkoły i w końcu pozostała jedna droga wjazdowa i wyjazdowa na osiedle.  Co jeszcze nas czeka? Niewątpliwie powstanie  spalarnia śmieci, tylko zamiast przy Fabryce Mebli to nieopodal przy PEC, a czynsz jeden z najwyższych w mieście . Chyba to jakaś gorzka pomyłka to osiedle?

To te przy ul. Północnej, przy ul. gdzie stoi Fabryka Forte. Dlaczego jedna droga? Jest droga do miasta koło stacji kolejowej, jest droga Różaną na Os.Północ, jest ul. Pileckiego. O co tu chodzi. I chyba na wszystkich kursują autobusy. Ja bym raczej pomyślała o wybudowaniu szkoły - to stare osiedle 40-letnie i aż dziwne, że nikt o tym nie pomyślał. Nowe osiedla, gdzie jest 5 bloków tam jest szkoła lub przynajmniej przedszkole. A tam nic - tylko drogi i drogi. Cement i asfalt. Kiedy będzie las i park?

To niech od razu mówią, że jest potrzebna droga do spalarni śmieci, a nie dla mieszkańców os. Kamena. Chociaż tego też nie rozumiem. Meszkańcy Północy i Kamena w latach 80-tch byli przeciwni budowie tzw małej obwodnicy. A teraz na siłę, niby dla mieszkańców kolejna droga. 

Dodaj komentarz