Radny apeluje o naprawę jezdni na ul. Piaskowej w Suwałkach

dziury piaskowa

Interpelację w sprawie naprawy jezdni na ulicy Piaskowej złożył Kamil Lauryn, radny klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Radny zwrócił się z pismem do prezydenta Suwałk w sprawie naprawy odcinka ul. Piaskowa od ul. Sejneńskiej do Małej Huty, który jest w bardzo złym stanie i wymaga szybkiej naprawy. Oprócz tego, zdaniem Kamila Lauryna w tym miejscu należałoby również wybudować ciągu pieszo-rowerowy. 

 

- Stan nawierzchni drogi i chodników wzdłuż wielu firm przy ul. Piaskowej jest poruszany przez mieszkańców Suwałk oraz Małej Huty. Do mnie również trafiają prośby o interwencję w tej sprawie. Wnoszę w ich imieniu o naprawę drogi oraz wybudowanie ciągu pieszo-rowerowego, ponieważ poruszanie się tymi traktami zagraża bezpieczeństwu osób z
nich korzystających. Niestety dziury w jezdni nie sprzyjają w normalnej jeździe naszym mieszkańcom w dojeździe do pracy, czy też domu. Podobny dyskomfort mają klienci zlokalizowanych w rejonie firm. Mieszkańcy dziennie pokonują ten odcinek wielokrotnie, co nie należy do przyjemności. Wyremontowanie drogi i wybudowanie ciągu pieszo
rowerowego ma wiele pozytywów, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo na tym odcinku
- interpeluje radny.

 

8 Komentarzy

Anonymous

08/06/2022

Mała Huta nie leży w Suwałkach tylko w gminie Suwałki. To gmina powinna ponieść koszty naprawy jezdni, aby jej mieszkańcy mieli lepszy komfort dojazdu do pracy. Wszystkie ich podatki zostają w gminie, nie w mieście. 

Może i tobie są ważniejsze rzeczy, bo tamtymi drogami nie jeździsz. Ja uważam, że naprawa tej trasy jest dużym priorytetem. Pojeździj kilka razy w ciągu dnia i sprawdź, czy masz jeszcze koła.

Zgadza się - Mała Huta to wieś i droga należy do gminy. Ale ulica Piaskowa i miasto Suwałki kończą się na szczycie góry. Jeśli miasto dogada się z gminą zyskają na tym nie tylko mieszkańcy wsi Mała Huta, ale również mieszkańcy miasta, bo to oni korzystają z przejażdżek rowerowych przez wieś oraz licznych działek rekreacyjnych w parku. Nie wspomnę już o plaży we wsi oraz plaży gminnej. Także jak widać mamy jednak wspólny w tym interes, żeby było komfortowo ale przede wszystkim bezpiecznie!

Anonymous

09/06/2022

Miasto Suwałki popełnia duży błąd. Zamiast wykorzystać dla mieszkańców niesamowity potencjał turystyczny i wypoczynkowy  wyjątkowych walorów zespołu jezior krzywiańskich, to zamierza budować tam spalarnię śmieci !?! Za te zmarnowane miliony na tą zagrażającą  zdrowiu mieszkańcom Suwałk i okolic inwestycję można by wybudować np. farmy solarne na nieużytkach miejskich i mieć prawdziwą, czystą energię!! Ulica Piaskowa wygląda jak po ruskim bombardowaniu. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy gminy ale też Miasta i liczni turyści. Naprawdę wstyd że tak wygląda ulica na terenie miasta prowadząca do najbliżej położonych od Suwałk, prawdziwych atrakcji przyrodniczo-turystycznych !! Dziękuję Panu Kamilowi że odważył się tym zająć.

Ul. Piaskowa należy do miasta, dalsza część drogi do gminy. Obie strony powinne wspólnie uporządkować całość z korzyścią i dla mieszkańców Małej Huty i Suwałk a także turystów. Skoro można wybudować ścieżkę rowerową łączącą Suwałki i Augustów, przy współpracy kilku samorządów, to chyba można i tę inwestycję przeprowadzić. 

Dodaj komentarz