Prezydent Suwałk z podwyżką wynagrodzenia

Prezydent Suwałk z podwyżką wynagrodzenia

W środę (29.12) podczas sesji Rady Miasta Suwałki radni większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie zwiększenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Rada Miejska w Suwałkach uchwałą z dnia 27 czerwca 2018 r. ustaliła wynagrodzenie Prezydenta Miasta Suwałk, jednakże w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, zaszła konieczność ponownego ustalenia wynagrodzenia, które maksymalnie może wynieść 21 485 zł brutto. Proponowana kwota po podwyżce dla Czesława Renkiewicza to 19 420 złotych brutto (dotychczas 10 940 zł). Punkt ten był jednym z głosowanych podczas dzisiejszych obrad.

- Miasto takie jak Suwałki musi mieć dobrego włodarza, a dobry włodarz musi mieć wynagrodzenie odpowiednie do jego pracy. Tak samo jest w podobnych do Suwałka miastach, gdzie ustalono maksymalne stawki wynagrodzenia. Prezydent maksymalnej stawki jednak nie chciał i mówił, aby nie przesadzać - przekazał Marek Zborowski-Weychman, przewodniczący klubu "Łączą nas Suwałki".

Za podjęciem uchwały głosowało 17 radnych. Przeciw były 2 osoby, a 3 wstrzymały się od głosu. Czesławowi Renkiewiczowi - Prezydentowi Miasta Suwałk ustalono wynagrodzenie w wysokości:

  1. wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych);
  2. dodatek funkcyjny w kwocie 3400 zł (słownie: trzy tysiące czterysta złotych);
  3. dodatek specjalny w wysokości 30 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego;
  4. dodatek za wieloletnią pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami
31 Komentarzy

Chciałbym wiedzieć ile pan Prezydent zarobi w 2022r.Chciałbym,napisać,  że z tego artykułu niewiele wynika .A płacę podatki uczciwie i dobrze byłoby wiedzieć na co i na kogo są przeznaczane.

Dla podległych pracowników podwyżka 10% i to średnio, a dla prezydenta 100%. Ot sprawiedliwość po suwalsku

Zainteresowany

29/12/2021

Wśród suwalskich rajców znalazło się tylko 2 odważnych (i 3 niezdecydowanych)? Reszta - wstyd!
Na początku stycznia dowiemy się zapewne o podwyżkach dla radnych, przecież Miasto takie jak Suwałki musi mieć dobrych radnych, a dobrzy radni muszą mieć wynagrodzenie odpowiednie do ich pracy.

 

17 głósów za...wstyd mi za takich radnych, gdy tak lekką ręką wydają pieniądze podatników - czy te 90% podwyżki jakoś przełoży się na lepszą pracę? jeśli jest to dostępne, proszę o poinformowanie, którzy to radni głosowali tak bezkrytycznie "za"...

Szanowny Panie to kolesie głosowali tak jak np remontuje się bezsensownie ul Kościuszki rokw rok za grube pieniądze podatników i nikt nie pyta Ciebie o zdanie ten rządzi kto przy władzy i wszystko .

urzędas

30/12/2021

No to nieźle się bawią naszym kosztem, a dla reszty urzędasów i pracowników spółek miejskich ochłapy, bo te 10% to dla "zasłużonych" a dla reszty 1%, 2%.... masakra wiadomo jak trzeba bedzie podziękować przy wyborach

Dlaczego Radni zatwierdzili kwotę netto dla Prezydenta. Nie znają przepisów, wszystkie umowy są zawierane w kwotach brutto. Teraz wszyscy tak będą chcieli i będą łamać prawo.

Suwalczanin

30/12/2021

Tak gwoli wyjaśnienia wszelkim krytykantom sytuacji zaistniałych z podwyżkami uposażeń samorządowców we wszystkich samorządach w Polsce to "Książka uwag, skarg i zażaleń" wisi przybita gwoździem do drzwi siedziby twórców legislacyjnego gniota, 3,14Sbolszewickiej bandy przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie.

urzędas

30/12/2021

Dodane przez Suwalczanin w odpowiedzi na

Tu Kolego masz rację, rozporządzenie które ma ewidentnie skłócić mieszkańców i pracowników administracji czy też komunalnych, damy prezydentom i innym włodarzom, a oni pracownikom ochłap, ludzie wkurzeni, atmosfera ciężka masakra

Prezydent Andrzej Duda od sierpnia 2021 roku otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości około 25 tys. zł brutto. Na płacę prezydenta składa się mnożnik kwoty bazowej wynoszący 9,8 oraz dodatek funkcyjny, który wynosi 4,2-krotności kwoty bazowej.

Prezydent Renkiewicz otrzyma 19400zł + 30% dodatek funkcyjny to daje już 26000zł brutto do tego dodatek specjalny i za wieloletnią pracę. Czyli będzie zarabiał więcej od prezydenta Dudy.

Nadal widzę potężne problemy z liczeniem w słupkach. Przerasta cię najprostsza arytmetyka. Może tak dla porównania podasz ile hajsu pochłania utrzymanie kancelarii PAD?

AN

30/12/2021

Dodane przez NA w odpowiedzi na

W obecnych czasach znajomość arytmetyki to nie wszystko. Proszę nauczyć się korzystać z przeglądarek internetowych.

Wołów

30/12/2021

człowiek honoru zwróciłby lub nie przyjąłby takiego uposażenia albo przekazałby np. na lokalne schronisko, ale niestety nie w tym klinicznym przypadku, nawet zdjęcie w tym artykule pokazuje swoista filipowska buckowatolnosc czy postprymitokomunizmatywnosc

Wacław

30/12/2021

Podnieść płacę powyżej 8 tys zł jednorazowo z kwoty 10tys to jest 80% kto np w prywatnym sektorze takie podwyżki uzyskuje a jaka płaca jest pracownika  np w Suwalskich wodociągach 17zł brutto na godzinę .To ja się pytam kim niby jest ten Pan Rynkiewicz  w tych waszych Suwałkach żenada.

"Książka uwag, skarg, wniosków i zażaleń" wisi przybita gwoździem do drzwi siedziby 3,14S przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie.To oni są stwórcami tejże ustawy (USTAWA z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw), która spowodowała podwyżki uposażeń wszystkich osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Mało uradzili powinni z 300% podnieść w końcu człowiek  na poziomie a że poziom niski to już inna sprawa.

No to macie na kogo głosowliscieA pan renkiewicz niech nie złożeczy  na pis A grubąi skórę to ma , nie chce obrażać zwierząt

malwina

01/01/2022

Naprawdę Jacek Kurski miał rację mówiąc"ciemny lud to kupi",tak to o was Suwerenie piszących bzdury.Te podwyżki to przecież zostały odgórnie uchwalone przez Rząd PIS-u,cała władza na wszystkich szczeblach dostała takie podwyżki .A wy co myślicie ,że przyznała mu Rada Miasta.No i co jak miny .Suweren dostanie 7-8% podwyżki i będzie się cieszył.Szkoda pisania.

Jarek i kot

02/01/2022

Głosujcie dalej i wybierajcie takich ludzi. Gaz drożeje, prąd drożeje, opłaty za śmieci podnoszone a taki jeden z drugim podnosi sobie wypłatę o 90 %. Ludzie bez krzty honoru. On i jego pieski, zastępcy biegający za nim jak sługusy. Dno i 10 metrów mułu. Prezydent 60 tysięcznej wioski będzie zarabiał 5 tyś mniej od prezydenta Polski. Najśmieszniejsze jest to że Suwalczanie za 2 lata znów wybiorą tego typa.

Renkiewicz, jako prezydent niewielkich Suwałk, przez lata zarabiał więcej, niż prezydent Warszawy. Każdy zaciekawiony znajdzie sporo na ten temat w Interniecie. Wypłacał też sobie po 28 tys. zł za zaległy urlop. Pensja prezydenta miasta nie bierze się z nieba, jest wypłacana z pieniędzy podatników. Z pieniędzy mieszkańców Suwałk (gdyby ktoś tego nie rozumiał). Przez pewien czas, ten proceder uniemożliwiała Renkiewiczowi ustawa kominowa. Teraz musi się odkuć. A w 2023 roku mieszkańcy Suwałk powinni znów go sobie wybrać na prezydenta. Żeby nie miał źle. Żeby TW S-11 krzywda dziejowa się nie działa

mieszkaniec

07/01/2022

Dlaczego nie jest odsnieżany odcinek chodnika przy ul. Zrzecze należący do urzędu miasta a którym miał się opiekować śp. Szyszko w niejasnych okolicznościach. Panowie radni z PIS tyle razy były pisane do was petycje w sprawie tej działki.

Dodaj komentarz