Podaruj dzieciom uśmiech

Podaruj dzieciom uśmiech

Zbiórkę słodyczy, materiałów higienicznych i opatrunkowych oraz środków czystości pod hasłem „Podaruj dzieciom uśmiech” organizuje w grudniu 2019 roku Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach.

 

Akcja społeczna odbywa się na terenie woj. podlaskiego. Zbiórka ma tak szeroki zasięg, gdyż zaangażowały się w nią organizacje nie tylko z subregionu suwalskiego. Współorganizatorami akcji w subregionie łomżyńskim, białostockim i bielskim jest Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu „Czas Rozwoju” w Łomży, Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” w Osmoli oraz Szkolny Klub Wolontariusza „Klub Ośmiu” przy Szkole Podstawowej Nr 44 im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku.

 

Organizacje te utworzyły lokalne koalicje wolontariatu, których celem jest rozwój i integracja lokalnej społeczności w obszarze wolontariatu, dlatego to już druga akcja społeczna w przeciągu miesiąca. Pierwsza to zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt pn. „Człowieku – podaj łapę”.

 

W subregionie suwalskim w grudniu odbywa się zbiórka słodyczy i środków czystości dla dzieciz Domu Dziecka w Pawłówce, Nowa Pawłówka 1 oraz dla Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci Przystań w Suwałkach, ul. Waryńskiego 39.

 

Punkty zbiórki:

  • Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. Noniewicza 91, Suwałki
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach
  • Szkoła Podstawowa w Pawłówce
  • CIT, ul. Hamerszmita 16, Suwałki
  • CWOP, ul. Kościuszki 71, Suwałki
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Dziecka w Pawłówce, ul. Holendry 3/1, 16-427 Przerośl
  • Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach: biuro - ul. Kościuszki 71, Placówka ŚDS - Biała Woda 63, Placówka OREW - Bród Nowy 15

 

Szczegółowych informacji udziela: Anna Ruszewska z Pryzmatu, tel. 87 565 02 58. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do zbiórki.

 

Działania organizowane są w ramach zadania „Partnerstwo dla wolontariatu”, finansowanego ze środków otrzymanych w ramach programu „Korpus Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030”.

Dodaj komentarz