Opóźni się dostawa węgla do Suwałk

Władze Suwałk przystąpiły do państwowego programu sprzedaży taniego węgla

 

Władze Suwałk przystąpiły do państwowego programu sprzedaży taniego węgla. Surowiec miał zostać odebrany z Białegostoku w przyszłym tygodniu, jednak termin ten został odwołany. 

 

Suwalski Ratusz poinformował w piątek (25.11), że spółka skarbu państwa PGE Paliwa anulowała termin odbioru węgla dla mieszkańców Suwałk z Białegostoku, planowany pierwotnie na 28 – 30 listopada i nie podała nowej daty. Aktualnie zapotrzebowanie pochodzi od 253 mieszkańców na 366 ton węgla. 159,5 tony to ekogroszek, 205 to orzech lub kostka.

- Władze Miasta chcąc wesprzeć swoich mieszkańców w sezonie grzewczym przystąpiły do państwowego programu sprzedaży taniego węgla i wywiązały się z wszystkich obowiązków. Podpisano umowy z PGE PALIWA na dostarczenie węgla oraz z firmą  Transbud Ełk na sprzedaż surowca Suwalczanom. Zostały zebrane również wnioski od suwalczan. Mimo wskazania terminu odbioru węgla na początek przyszłego tygodnia, termin ten został odwołany. Czekamy na informację kiedy będziemy mogli odebrać węgiel z Białegostoku. Niestety nie mamy wskazanego żadnej konkretnej daty - informuje suwalski Ratusz.

W momencie gdy węgiel będzie już w Suwałkach, pracownik Urzędu zadzwoni do osób, które złożyły wniosek i zostały pozytywnie zweryfikowane, aby przyszły po potwierdzenie weryfikacji wniosku. Z tym potwierdzeniem mieszkaniec uda się do Transbudu przy ul. Północnej celem zakupu węgla.

 

Aby zakupić węgiel należy złożyć wniosek. Jest on możliwy do pobrania ze strony Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
 

6 Komentarzy

Ja nie mogę, co za patologia pisiorska...Jak za głębokiej komuny węgiel na kartki i reglamentacja. Jak można było być takimi debilami i nie zabezpieczyć dostaw porządnego węgla wcześniej. Kaczor i jego patologiczna banda mogą co najwyżej zebranymi na chodniku drobniakami zarządzać a nie ekonomią i gospodarką państwa...

Dodaj komentarz