Odlotowe Suwałki Air Show - program

Odlotowe Suwałki Air Show - program

Wyjątkowy podniebny spektakl w wykonaniu zespołów akrobacyjnych z Polski oraz Litwy to główna, ale nie jedyna atrakcja, którą będzie można zobaczyć w sobotę (25.06) na lotnisku w Suwałkach. 

 

Pokazy lotnicze pod nazwą Odlotowe Suwałki Air Show to spektakularne i niecodzienne widowisko w naszym regionie. Impreza obędzie się w ramach organizowanych przez Miasto Suwałki wraz z Aeroklubem Polskim i Suwalską Szkołą Lotniczą Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej (21-25 czerwca). 

 

Oprócz zabierających dech pokazów na suwalskim niebie, uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać na płycie Lotniska Suwałki wystawę statyczną samolotów, śmigłowców i innych jednostek latających. Znajdziemy tu zarówno maszyny wykorzystywane na co dzień, w celach prywatnych czy służące do nauki latania. Pojawią się jednostki kolekcjonerskie i historyczne, wykorzystywane tylko na paradach i specjalnych pokazach. Atrakcje dodatkowe to loty zapoznawcze śmigłowcem lub samolotem nad Suwałkami, strefa gastronomiczna, strefa zabawy dla dzieci, a na zakończenie wieczoru – koncert na powitanie lata w Suwałkach.

 

W sobotę i niedzielę odbywać się będą loty zapoznawcze dla chętnych osób. Do dyspozycji będą dwa samoloty marki Cesna i helikopter Robinson R44. Koszt to:

  • 6 minut helikopter – 200zł/ os
  • 8 minut samolot – 200zł/ os
  • 10 minut helikopter- 300zł/ os

W niedziele będą też możliwe skoki ze spadochronem: koszt 780zł/osoba - skok w tandemie.

 

odlotowe-harmonogram

Dodaj komentarz